Niespodzianki nie było. Widzew przegrał w Polkowicach [RELACJA]

Niespodzianki nie było. Widzew przegrał w Polkowicach [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport O ile sport potrafi zaskakiwać, a ten żeński czasami nawet szokować, to mecz pomiędzy CCC Polkowice a Widzewem Łódź przebiegał dokładnie tak, jak można się było tego spodziewać. Mistrzynie Polski pokonały łódzką ekipę 79:57.

Widzewianki całkiem nieźle radziły sobie na początku meczu. Chociaż przegrały premierową kwartę 16:23, to w drugiej zagrały bardzo dobrze w obronie, bo pozwoliły rywalkom zdobyć jedynie 10 punktów. Same łodzianki rzuciły 19 oczek, dzięki czemu po pierwszej połowie prowadziły 35:33.

Kłopoty Widzewa tradycyjnie zaczęły się pojawiać w drugiej połowie meczu. Trzecia i czwarta kwarta zdecydowanie należały do gospodyń, które dysponowały szerszą ławką rezerwowych. Polkowiczanki rzuciły odpowiednio 26 i 20 punktów przy jedynie 13 i 9 oczkach ze strony Widzewa.

Niedzielne spotkanie pokazało, że największym problemem Widzewa jest mała liczba zawodniczek. Dopóki łodzianki miały siły, potrafiły walczyć z mistrzyniami Polski jak równy z równym. Z biegiem czasu jednak przewaga CCC robiła się coraz wyraźniejsza i ostatecznie mistrzynie Polski zwyciężyły dość wysoko, bo 22 punktami.

CCC Polkowice – Widzew Łódź 79:57
Najskuteczniejsza w CCC: Artemis Spanou (26 punktów)
Najskuteczniejsza w Widzewie: Katarina Vucković (21 punktów)