Od 3:0 do 3:3 - ŁKS tylko remisuje z Worskłą Połtawa

Od 3:0 do 3:3 - ŁKS tylko remisuje z Worskłą Połtawa - Zdjęcie główne

Sport Łódzki Klub Sportowy rozegrał w sobotę czwarty sparing podczas zgrupowania w Turcji. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala prowadzili do przerwy trzema bramkami, ale po zmianie stron pozwolili rywalom odrobić straty i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Pierwsze minuty towarzyskiego meczu były dosyć wyrównane z lekkim wskazaniem na Biało-Czerwono-Białych. ŁKS wychodził wysokim pressingiem na obrońców Worskły, podczas gdy budowali oni akcje od własnej bramki. Defensorzy z Ukrainy nie popełniali jednak przy tym błędów i radzili sobie z naciskami ełkaesiaków. W 24. minucie beniaminek PKO Ekstraklasy zdobył bramkę na 1:0. Samuel Corral po otrzymaniu podania od Pirulo, wykonał zwód i z linii pola karnego oddał mocny strzał. To uderzenie zdołał obronić bramkarz Worskły, ale wypuścił piłkę przed siebie i zdołał do niej dopaść Adam Ratajczyk, który pewną dobitką skierował futbolówkę do siatki.

Sześć minut później było już 2:0 dla ŁKS-u. Po dośrodkowaniu Pirulo z rzutu rożnego piłka trafiła do Macieja Dąbrowskiego, który po zamieszaniu w polu karnym, z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie łodzian. Było 2:0 i Rycerze Wiosny nie zamierzali cofać się do obrony, żeby bronić wyniku, tylko cały czas starali się zdobyć trzecią bramkę. Udało im się to dopiero w 45. minucie, kiedy Pirulo po podaniu Dragoljuba Srnicia, technicznym uderzeniem pokonał bezradnego bramkarza z Ukrainy.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie i to Worskła groźniej atakowała. W 62. minucie Ukraińcy dopięli swego i strzelili kontaktową bramkę. Po błędzie indywidualnym Macieja Dąbrowskiego, praktycznie do pustej bramki skierował piłkę Luizao. Trzeba przyznać, że ŁKS spisywał się gorzej niż w pierwszej połowie, Rycerze Wiosny grali niedokładnie i zaliczali dużą ilość niepotrzebnych strat. W 70. minucie po faulu Jana Sobocińskiego przed polem karnym, rywale stanęli przed okazją na pokonanie Dawida Arndta z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Artur i Brazylijczyk znakomitym uderzeniem umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki. Jak się później okazało, nie było to ostatnie trafienie w tym meczu. W 82. minucie Worskła zdołała doprowadzić do remisu za sprawą Oleksandra Tkachenko, który popisał się efektownym uderzeniem z dystansu.

ŁKS w sparingu z Worskłą Połtawa rozegrał dwie, zupełnie inne połowy. Z pewnością podopieczni trenera Kazimierza Moskala mogą mieć do siebie pretensje za kiepską postawę w drugiej części gry, bowiem dali sobie wbić aż trzy bramki i zamiast pewnie wygrać – jedynie zremisowali. Przed Biało-Czerwono-Białymi jeszcze dwie gry kontrolne podczas zgrupowania w Turcji. Już we wtorek, ełkaesiacy zagrają z zespołem Napredak Krusevac, a w piątek zmierzą się z Proleterem Nowy Sad. Obie te ekipy występują na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Serbii.

ŁKS Łódź – Worskła Połtawa 3:3 (3:0)

1:0 – Adam Ratajczyk (24.)
2:0 – Maciej Dąbrowski (31.)
3:0 – Pirulo (45.)
3:1 – Luizao (62.)
3:2 – Artur (70.)
3:3 – Oleksandr Tkachenko (82.)

Skład ŁKS-u: Budzyński (46. Arndt) - Bogusz (64. Sójka), Rozwandowicz (64. Gracia), Dąbrowski (64. Sobociński), Vidmajer (46. Grzesik), Srnić (64. Sajdak), Wolski (46. Piątek), Guima (64. Sekulski), Pirulo (64. Ramirez), Ratajczyk (77. Piela), Corral (46. Wróbel).