Pewna wygrana ŁKS-u Commerecon z silnym rywalem na koniec 2021 roku

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Pewna wygrana ŁKS-u Commerecon z silnym rywalem na koniec 2021 roku - Zdjęcie główne

ŁKS Commercecon Łódź wygrywa na koniec 2021 roku | foto Michał Pietrzak

Sport Podopieczne Michala Maška po bardzo słabym występie przeciwko kaliszankom w poprzedniej kolejce, wyszły nabuzowane, chcąc podarować swoim fanom wiele radości przed zbliżającymi się świętami. Łódzkim Wiewiórom w pełni się to udało i w ostatnim spotkaniu w 2021 dopisały sobie komplet punktów.

Mecz dwóch wyrównanych drużyn na korzyść ŁKS-u Commercecon Łódź

Trudno było wskazać faworyta w tym spotkaniu. Zarówno Radomka, jak i ŁKS chcą walczyć w tym sezonie o najwyższe lokaty. Oba zespoły przed tym meczem dzieliło zaledwie jedno miejsce w ligowej tabeli i jeden skromny punkcik. Piąta Radomka wyprzedzała szósty ŁKS Commercecon, który miał w dorobku 22 oczka.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Radomka zaczęła od prowadzenia 4:1, ale ŁKS Commercecon Łódź bardzo szybko wrócił do gry za sprawą punktów zdobywanych przez Jones-Perry i Sobiczewską. W końcówce seta źle zaatakowała była zawodniczka ŁKS-u, Katarzyna Zaroślińska-Król, a łodzianki prowadziły już 21:17. Ostatecznie radomianki tanio skóry nie sprzedały, ale musiały uznać wyższość gospodyń, które wygrały na przewagi 26:24.

Druga odsłona spotkania podobnie do pierwszej, zaczęła się pod dyktando gości. Klaudia Alagierska nie dała rady skończyć swojego ataku, a ŁKS Commercecon przegrywał już 2:6. Wiewióry nie dość, że znów szybko zdołały doprowadzić do remisu, to jeszcze wygrały i to z całkiem sporą przewagą. Lazić nie dała rady obronić mocnego ataku Jones-Perry i na tablicy wyników mieliśmy już 25:20 i 2:0 w setach dla Ełkaesianek.

W trzeciej partii podopieczne Michala Maška od samego początku kontrolowały wynik. Radomianki nie dawały jednak za wygraną. Chociaż biało-czerwono-białe prowadziły już 23:21 po autowym bloku Lazić, to Radomka zdając sobie sprawę, że porażkę w tej partii oznacza koniec meczu, podniosły się i wygrały z ŁKS-em na przewagi 26:24.

Podrażnione łodzianki nie zamierzały jednak dopuścić do tie-breaka i za wszelką cenę chciały rozstrzygnąć losy spotkania w czwartej partii. Świetną formą błyszczała Veronica Jones-Perry i polska Weronika Sobiczewska. W dużej mierze to właśnie dzięki nim i dokładnym wystawom Roberty Ratzke, łódzki zespół wysoko wygrał 25:17 i dopisał sobie komplet punktów.

ŁKS Commercecon Łódź 3:1 E. Leclerc Moya Radomka Radom