Pierwszy domowy mecz i pierwsze zwycięstwo! Koszykarze ŁKS-u pokonali akademików z Kielc [RELACJA] - Zdjęcie główne

SportKoszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego po raz pierwszy w tym sezonie zagrali przed własną publicznością. Zawodnicy trenera Zycha w meczu w Łodzi nie dali szans zawodnikom z Kielc i przebijając barierę 100 punktów wygrali pierwszy mecz w tym sezonie!

Po zeszłotygodniowym falstarcie i porażce z warszawskimi Dzikami koszykarze z Łodzi chcieli udowodnić, iż był to tylko jeden słabszy dzień. Ta sztuka znakomicie im się udała. Na mecz w Łodzi wyszła zupełnie inna drużyna niż ta grająca tydzień wcześniej w Warszawie, dzięki czemu szalę zwycięstwa udało się przechylić na korzyść zawodników ŁKS-u.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando łodzian. Zawodnicy trenera Zycha dość szybko wypracowali sobie przewagę, którą z akcji na akcję powiększali. Dzięki temu na przerwę między połowami schodzili z niemalże dwudziestopunktową przewagą (57:39)!

Warto nadmienić, iż już w pierwszej połowie na parkiecie zameldowała się cała 12 zawodników, których tego dnia do dyspozycji miał trener Zych!

Druga połowa to już historia drużyny pewnej swego, agresywnej w atakach i pewnej w obronie. Zawodnicy z Kielc momentami wyglądali na bezradnych przy znakomitej grze łodzian. Na parkiecie brylował Bartosz Bartoszewicz, który zdobył 34 punkty, a sprytem w akcjach podkoszowych popisywał się Piotr Keller.

Następnym spotkaniem koszykarzy ŁKS-u będzie wyjazdowe starcie z rezerwami ekstraligowego HydroTruck Sky Tatoo Radom. Początek tego spotkania zaplanowano na niedzielę, 13 października, o godzinie 19:00.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – AZS UJK Kielce 104:83

(24:21; 33:18; 21:18; 26:26)