Reklama

Reklama

Podgrzewana murawa na ŁKS. Rozstrzygnięcie przetargu w przyszłym tygodniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podgrzewana murawa na ŁKS. Rozstrzygnięcie przetargu w przyszłym tygodniu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wciąż nie rozstrzygnięto przetargu na moduły potrzebne do tego, by Stadion Miejski przy al. Unii 2 dysponował podgrzewaną murawą.

Reklama

Przypomnijmy, że ŁKS dostał licencję z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Ten drugi jest zdecydowanie bardziej kłopotliwy i wymaga natychmiastowych prac na obiekcie. Tymczasem nadal nie znamy zwycięzcy przetargu na infrastrukturę niezbędną do prawidłowego funkcjonowania podgrzewanej murawy i, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie poznamy go do końca tego tygodnia.

Przypomnijmy, że władze Łodzi na tę inwestycję przeznaczyły tylko 246,6 tys. zł. Natomiast firmy, które zgłosiły się do przetargu, wyceniły ją na 471 tys. zł, 583 tys. zł i  648,7 tys. zł. To dużo więcej niż zakładał plan magistrackich urzędników.

- Jesteśmy w przededniu rozstrzygnięcia przetargu na infrastrukturę niezbędną do podłączenia podgrzewanej murawy tak, żeby Łódzki Klub Sportowy mógł wypełnić wszystkie wymagania stawiane przed klubami grającymi w ekstraklasie – skomentował Paweł Bliźniuk, radny do sejmiku wojewódzkiego, który mocno angażuje się w sprawy związane ze stadionem ŁKS-u. – Rozstrzygnięcie nastąpi na początku przyszłego tygodnia, najprawdopodobniej w poniedziałek – dodał.

Obecnie trwa uzupełnianie dokumentacji po której władze miasta będą musiały podjąć decyzję czy i ewentualnie która z firm wykona inwestycję.

Czas ucieka, ponieważ zgodnie z warunkami określonymi w postępowaniu wykonawca będzie musiał zrealizować inwestycję do 20 września 2019 roku. Z zgodnie z wymogiem PZPN-u sprawdzian podgrzewanej murawy musi się odbyć do 25 października, a od 1 listopada murawa musi być podgrzewana cały czas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy