Porażka Widzewa Łódź w pierwszym letnim sparingu

Porażka Widzewa Łódź w pierwszym letnim sparingu - Zdjęcie główne

Sport Podopieczni Zbigniewa Smółki przegrali 0:3 (0:1) z Lechem Poznań w sparingu rozegranym w Opalenicy. Był to pierwszy mecz kontrolny Widzewa w przygotowaniach do sezonu 2019/2020.

W meczu wzięli udział wzięło czterech testowanych piłkarzy: Piotr Zalewski, Ryoya Ito, Portugalczyk Guilherme, oraz zawodnik, którego personalia nie zostały podane. Z powodu drobnych urazów na boisku nie pojawili się Marcel Gąsior i Przemysław Banaszak.

Jako pierwsi zaatakowali łodzianie, którzy oddali dwa celne strzały na bramkę Lecha, oba jednak bez problemu obronił van der Hart. Później to podopieczni Dariusza Żurawia groźniej zaatakowali, trafiając nawet w poprzeczkę bramki bronionej przez Wolańskiego.

W 30. minucie ataki Lecha przyniosły efekt za sprawą Pedro Tiby. Chwilę później łodzianie mogli wyrównać, lecz Kita z bliskiej odległości trafił w słupek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę Widzew wyszedł prawie całkiem nową jedenastką, na boisku pozostał jedynie Daniel Tanżyna. Niestety, zmiany nie przyniosły poprawy gry i to rywal z Ekstraklasy cieszył się z kolejnej bramki. W 53 minucie Piotra Zalewskiego pokonał Skrzypczak.

Około 10 minut później łodzianie znów mieli okazję na zdobycie choćby jednej bramki w tym meczu, ale strzał Jakuba Jasińskiego z linii bramkowej wybił Kostevych. W 79. minucie wynik meczu ustalił Darko Jevtić, pokonując w sytuacji sam na sam Zalewskiego.

Kolejny sparing łodzianie rozegrają we wtorek, a ich rywalem będzie również występujące w Ekstraklasie Zagłębie Lubin.

Lech Poznań – Widzew Łódź 3:0 (1:0)
1:0 – Tiba (30.)
2:0 – Skrzypczak (53.)
3:0 – Jevtić (79.)

Lech:
van der Hart (46. Mleczko) – Skóraś, Dejewski, Skrzypczak, Kostewycz (66′ Muhar ) – Muhar (46. Cywka), Tiba (46. Moder) – Makuszewski (66. Amaral), Jevtić (46. Marchwiński), Amaral (46. Puchacz) – Żamaletdinow (66. Jevtić)

Widzew (I połowa): Wolański - Turzyniecki, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek, Zejdler, Radwański, Mąka, Ameyaw, Wolsztyński, Kita.

Widzew (II połowa): Zalewski - Gutowski, Gibas, Tanżyna, Stefaniak (66’ Zieleniecki), Mandiangu, Piskorski, zawodnik testowany, Guilherme, Ito, Jasiński.