Prawie 3000 uczestników w Manufakturze! Za nami rekordowa edycja Biegu Trzech Króli - Zdjęcie główne

Sport 6 stycznia odbył się kolejny, już czwarty łódzki Bieg Trzech Króli. 5-kilometrową trasę przebiegającą przez m.in. ulicę Piotrkowską, ze startem oraz metą na rynku Manufaktury pokonało wieczorem 2750 biegaczy.

Po sukcesie poprzedniej edycji organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie limitu uczestników do 3 tysięcy i prawie dokładnie tyle biegaczy zapisało się na bieg. Nie wszystkim niestety udało się wystartować, lecz frekwencja na poziomie 2750 uczestników to świetny wynik.

W kategorii Open pierwsze miejsce zajął biegacz Michał Olejnik z czasem 15m 10s, a zaraz za nim na mecie pojawił się znany łódzki lekkoatleta Tomasz Osmulski z czasem 15m 14s. Na najniższym stopniu podium stanął Szymon Chojnacki z czasem 16m 14s.

W kategorii Open Kobiet z czasem 18m 13s wygrała Agata Olejnik, czyli… żona Michała Olejnika, zwycięzcy całego biegu. Drugie miejsce z czasem 18m 39s zajęła Natalia Grzegorczyk, na co dzień trenująca pod okiem Wandy Panfil – mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku. Trzecie miejsce zajęła Marta Bukowska regularnie startująca w łódzkich biegach zawodniczka, a jej czas to 19m 3s.

Dla wszystkich uczestników największą atrakcją była oczywiście trasa biegu, prowadząca przez ulicę Piotrkowską, która w tym czasie jest udekorowana świątecznymi iluminacjami. Wśród biegaczy znaleźli się także przedstawiciele naszej redakcji w 5-osobowym składzie! Zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!