Przegrana ŁKS-u po bardzo dobrej grze

Przegrana ŁKS-u po bardzo dobrej grze - Zdjęcie główne

Sport Podopieczni trenera Kazimierza Moskala ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Lepszy o jedną bramkę okazał się Lech Poznań, zwyciężając przy al. Unii 2:1 (2:1).

Początek spotkania był pechowy dla beniaminka PKO Ekstraklasy, bowiem stracił on bramkę już w 4. minucie spotkania. Joao Amaral dostał podanie w uliczkę i przymierzonym strzałem pokonał Michała Kołbę. Rycerze Wiosny przez długi czas wydawali się zaskoczeni takim obrotem spraw i mieli problemy z wykańczaniem akcji.

ŁKS zdołał w końcu odpowiedzieć w 32. minucie, kiedy do siatki rywali trafił niezawodny Dani Ramirez. Akcja rozpoczęła się od Pirulo, który przechwycił piłkę, zagrał do Macieja Woslkiego, a ten wyłożył piłkę do niepilnowanego Hiszpana. Pomocnik pewnym i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce poznaniaków.

Na odpowiedź Lecha, nie trzeba było długo czekać. Już dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Darko Jevtić, który fantastycznym uderzeniem zza pola karnego pokonał kapitana ŁKS-u. Łodzianie nie potrafili już jednak poważnie zagrozić przeciwnikom w pierwszej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się od śmiałych ataków gości, ale czujnie w destrukcji grali obrońcy beniaminka. W kolejnych minutach obie drużyny miały szanse na zmianę rezultatu, jednak ani Lech ani ŁKS nie trafił już więcej razy do bramki.

Mimo porażki, łodzianie pokazali bardzo dobry futbol. Poznaniacy wygrali, bo strzelili jedną bramkę więcej niż ŁKS. Miejmy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu efektowny styl gry podopicznych trenera Moskala będzie szedł w parze ze zdobyciem trzech kolejnych punktów.

ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (1:2)
1:0 - Joao Amaral (4.)
1:1 - Dani Ramirez (32.)
1:2 - Darko Jevtić (34.)

ŁKS Łódź: Kołba - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak (46. Grzesik) Kalinkowski (46. Guima), Piątek, Pirulo, Wolski (61. Łuczak), Ramirez, Kujawa.

Lech Poznań: Van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Puchacz, Amaral (73. Marchwiński), Muhar, Jevtić (85. Moder), Tiba, Jóźwiak, Gytkjaer (81. Tomczyk)