Autor: | Zdjęcie: Widzew.com/Ala Szymańska

Rezerwy Widzewa Łódź wiedzą jak grać z rywalami z wyższych lig. Łodzianie przed szansą na trofeum - Zdjęcie główne

Rezerwy Widzewa Łódź w finale wojewódzkiego Pucharu Polski | foto Widzew.com/Ala Szymańska

Sport W niedzielę kibice przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi świętowali powrót Widzewa do ekstraklasy po 8 latach tułaczki po niższych ligach. Parę dni później kibice mają kolejne powody do uśmiechu, bowiem szansę na zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski mają także rezerwy łódzkiego klubu.

Udany czas dla całego Widzewa Łódź

To są naprawdę dobre dni dla kibiców Widzewa Łódź. Najpierw podopieczni Janusza Niedźwiedzia awansowali do PKO Ekstraklasy, a teraz szansę na wywalczenie pucharu mają również rezerwy czterokrotnego mistrza Polski. To pokazuje, że Widzew ma porządne zaplecze.

Widzew Łódź 25 maja spotkał się przy ul. Małachowskiego z teoretycznie wyżej notowanym rywalem, za jakiego uznawano klub występujący na wyższym poziomie rozgrywkowym, czyli trzecioligowa Unia Skierniewice. Widzew Łódź już wcześniej pokonał drużynę z 3. ligi i to w nie byle jakim meczu. Zawodnicy prowadzeni przez Patryka Czubaka i Michała Czaplarskiego w ćwierćfinale pokonali drugą drużynę ŁKS-u Łódź 3:2.

Już do przerwy Widzew II Łódź prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Filipa Przybułka. Druga część spotkania obfitowała w jeszcze więcej emocji i momentami sporego chaosu na placu gry. Na 20 minut przed końcem z dwubramkowego prowadzenia Widzewa nie zostało już nic, bowiem w 69. minucie do wyrównania doprowadził Miłosz Nowak. Wcześniej kontaktowego gola zdobył Mateusz Stępień.

Widzew II Łódź gra jednak do końca, co zresztą niedawno udowodnił w starciu z Borutą Zgierz, gdzie udało im się doprowadzić do remisu 2:2 w samej końcówce spotkania. Tym razem padł jednak gol na wagę zwycięstwa, a jego autorem był Ricardo Gonçalves.

Finał przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi!

Widzew Łódź wygrał 3:2 i awansował do finału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzy się z RKS-em Radomsko. Decydujący mecz odbędzie się przy al. Piłsudskiego 138! Zwycięzca tego starcia awansuje na szczebel centralny Pucharu Polski.