Reklama

Reklama

RKS Łódź. Na stadionie powstanie nowoczesna arena lekkoatletyczna

Opublikowano: pt, 17 wrz 2021 15:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Stadion Rudzkiego Klubu Sportowego przechodzi modernizację. Remont powoli zbliża się ku końcowi i ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Co zmieni się na stadionie? Sprawdź.

RKS Łódź. Modernizacja stadionu zakończy się w tym roku

Na terenie łódzkiego RKS-u położono już tartan na pełnometrażowej bieżni. Jakie zmiany czekają jeszcze trenujących?

!reklama!

- W sierpniu, w  olimpijskim finale biegu sztafet na dystansie 4x400 metrów mężczyzn wystąpił Mateusz Rzeźniczak, łodzianin, zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego. Swój talent szlifował właśnie tutaj, na stadionie przy ulicy Rudzkiej. W Łodzi mamy utalentowanych zawodników, którzy są w stanie osiągnąć olimpijki finał. I między innymi, by tych talentów było jak najwięcej i by mieli jak najlepsze warunki do ich rozwijania, realizujemy kolejną sportową inwestycję w mieście. Przebudowujemy stadion RKS. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Widzimy już położony tartan na bieżni. Jak zapewnia wykonawca, termin zakończenia inwestycji jest niezagrożony. Stadion zostanie przebudowany do grudnia bieżącego roku. W przyszłym sezonie nasze zawodniczki i zawodnicy będą mogli korzystać już z nowoczesnego, dostosowanego do organizacji zawodów pełnego stadionu lekkoatletycznego – informuje wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Wszystkie prowadzone prace są zgodne z przepisami światowej i narodowej organizacji lekkoatletycznej – to efekt konsultacji z trenerami i zawodnikami. Pomimo remontu zajęcia i treningi odbywają się bez zmian.

- Przed nami ostatnia prosta. Wykonano już boisko z drenażem, rzutnie i skocznie, płyta jest przygotowana pod wysiew trawy. W tej chwili wykonywana jest nawierzchnia poliuretanowa, trwa montaż osprzętu sportowego,  wymiana ogrodzenia, kontynuowane są prace przy oświetleniu obiektu. Rozpoczęto budowę infrastruktury technicznej pod drogami na terenie obiektu – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

I etap prac remontowych zakłada budowę nowego boiska lekkoatletycznego. Zakres remontu zakłada rozbiórkę zdegradowanych obiektów, stworzenie boiska i bieżni o długości 400 metrów (6 torów okrężnych i 8 torów prostych do biegów sprinterskich. To także przygotowanie niezbędnych elementów infrastruktury lekkoatletycznej dla ćwiczących pchnięcie kulą, rzut oszczepem, młotem lub dyskiem i różnego rodzaju skoki. Na chwilę obecną planuje się także przeprowadzić II etap inwestycji, czyli budowy zaplecza administracyjno-szatniowego, internatu i pomieszczenia odnowy biologicznej oraz rehabilitacji sportowej.

Łączny koszt remontu to 10.000.000 zł, I etap ma zakończyć się w grudniu 2021 r.

Polecamy: LEKKOATLETYCZNI MISTRZOWIE Z ŁODZI W KOŃCU DOCZEKAJĄ SIĘ OBIEKTU Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. RUSZYŁ REMONT STADIONU RKS-U [ZDJĘCIA]
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.