Sensacyjna porażka Grot Budowlanych w Pucharze Polski! [RELACJA]

Sensacyjna porażka Grot Budowlanych w Pucharze Polski! [RELACJA] - Zdjęcie główne

Sport Wicemistrzynie kraju nie awansowały do final four Pucharu Polski i marzenia o triumfie w tych rozgrywkach muszą zostać odłożone na przyszły sezon. Sensacyjnym pogromcą Budowlanych okazał się pierwszoligowy MKS San-Pajda Jarosław.

Pierwszy set już pokazał, że przyjezdne nie są w najlepszej dyspozycji. Niesione dopingiem własnych kibiców gospodynie z Jarosławia zaskoczyły wyżej notowanego rywala i wygrały pierwszą partię 25:22.

Po zmianie stron lepiej w mecz weszły faworytki z Łodzi ale nie potrafiły potwierdzić swojej dominacji wygrywając seta. Do głosu doszły gospodynie, które za sprawą atakującej, Aleksandry Dudek wyszły na prowadzenie 2:0. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza znalazły się w poważnych tarapatach i potrzebowały zwycięstwa w dwóch następnych setach żeby uniknąć blamażu. Do tego jednak koniecznie musiały poprawić swoją grę, która wyglądała do tej pory bardzo słabo.

Partia numer trzy na szczęście dla łodzianek została przez nie wygrana ale gra nadal pozostawiała wiele do życzenia. Po ciężkim boju wicemistrzynie Polski uciekły na chwilę spod topora i zmniejszyły rozmiary porażki na 2:1.

Kolejny set okazał się jeszcze trudniejszy dla faworytek. Już na początku wysoko przegrywały po stracie pięciu oczek z rzędu. Straty udało się zmniejszyć ale później podopieczne Piotra Pajdy znowu zbudowały kilkupunktową przewagę. Tym razem Budowlane także zdołały straty odrobić i doprowadzić do remisu 24:24. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz piłkę meczową w górze miały gospodynie, a za chwilę do remisu 2:2 mogły doprowadzić łodzianki. Koniec końców ziścił się scenariusz korzystniejszy dla przyjezdnych, które wygrały 36:34 i sprawiły, że o awansie którejś ze stron przesądzi tie-break.

W piątej partii już na początku przewagę zaznaczyły siatkarki trenera Pajdy. Bardzo słabo dysponowane tego dnia Budowlane nie dały rady zmotywowanemu pierwszoligowcowi i musiały pogodzić się z porażką, bowiem MKS San-Pajda Jarosław zwyciężył w tie-breaku 15:10 odsyłając z kwitkiem wicemistrzynie Polski.

W 2020 roku wyraźnie coś w drużynie Błażeja Krzyształowicza nie funkcjonuje jak należy. Czy porażkę z występującym na niższym szczeblu rozgrywkowym rywalem można już uznać za kryzys?

MKS San-Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:22, 25:20, 22:25, 34:36, 15:10)

MKS San-Pajda Jarosław: Chmielewska, Saj, Dudek, Jagodzińska, Stroiwąs, Łyszkiewicz, Brzezińska (libero)
Grot Budowlani Łódź:  Nowicka, Śmieszek, Twardowska, Kraiduba, Pencova, Bączyńska, Stenzel (libero)