Reklama

Reklama

Trybunka? Wiata? Peron? Nic z tych rzeczy! Przy al. Unii powstaje piękny stadion piłkarski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 17 lis 2020 14:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Pandemia nie spowalnia prac na budowie stadionu ŁKS. Na obiekcie montowane już są ogromne elementy dachu. Te transporty wymagały zamknięcia m.in. autostrady. 

Reklama

- Pomimo trwającej pandemii budowa stadionu ŁKS postępuje bez zakłóceń i opóźnień. Na budowie pracuje kilkadziesiąt osób. Kończymy prace na trybunach południowej i wschodniej. Rozpoczęły się intensywne prace przy budowie trybuny północnej. Umowny termin zakończenia inwestycji to 5 czerwca 2022 r., ale jest duża szansa, że prace budowlane zakończymy przed końcem 2021 r. – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

!reklama!

Trwające obecnie prace na stadionie ŁKS obejmują budowę zadaszonych trybun od strony wschodniej i południowej (o konstrukcji i technologii wykonania analogicznej jak istniejącej trybuny zachodniej) wraz z zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem oraz budowę zadaszonej trybuny od strony północnej (również o konstrukcji i technologii wykonania analogicznej jak istniejącej trybuny zachodniej) wraz z niezależnym budynkiem biurowym, zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną oraz wyposażeniem.

Na parterze trybuny południowej będą znajdować się powierzchnie przeznaczone pod muzeum, sklep oraz biura. Na parterze trybuny wschodniej przestrzeń na restaurację oraz przeznaczona do przyszłej adaptacji.

W budynku biurowym trybuny północnej na 3 kondygnacjach będą znajdować się przestrzenie biurowe open space o łącznej powierzchni około 3100 m.kw. Na kondygnacji +2 trybuny wschodniej i południowej znajdować się będą kioski gastronomiczne.

W ostatnich dniach ruszyły prace związane z budową dachu stadionu ŁKS oraz montowaniem jego elementów konstrukcyjnych. 

- Zaplanowaliśmy 29 transportów ponadnormatywnych.Ostatni transport elementów dachu przyjedzie w styczniu 2021 r. Planujemy, że montaż konstrukcji dachu zakończy się wczesną wiosna 2021 r. – mówił Paweł Bruger z firmy MIRBUD.

Charakterystyka stadionu:

  • długość wraz ze schodami zewnętrznymi: 210,70m,
  • szerokość do zewnętrznej krawędzi zadaszenia: 119,84m,
  • wysokość elewacji do wewnętrznej krawędzi zadaszenia: 25,82 m,
  • wymiary boiska:  68 m x 105 m,
  • pojemność stadionu po rozbudowie: minimum 18 tys. miejsc .
Polecamy: Zamawiasz jedzenie? Być może dostarczy je… mistrz olimpijski z Londynu
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.