Reklama

Reklama

W Łodzi rośnie piękny stadion! Zobacz wideo z budowy obiektu ŁKS-u [film]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łodzi rośnie piękny stadion! Zobacz wideo z budowy obiektu ŁKS-u [film] - Zdjęcie główne

Na stadionie ŁKS-u Łódź przy al. Unii Lubelskiej 2 roboty idą zgodnie z harmonogramem. I to mimo mroźnej zimy (fot. ŁKS Łódź)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport „Budowa zamku dla Rycerzy Wiosny trwa w najlepsze” - czytamy na oficjalnym profilu Łodzi na Facebooku, gdzie pojawiło się kilkuminutowe wideo, prezentujące postęp prac na obiekcie ŁKS-u.. Stadion przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.

Reklama

Przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi trwa budowa stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego. Mimo mrozu i opadów śniegu, prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. 

!reklama!

Na stadionie ŁKS-u Łódź praca wre. I to mimo mroźnej zimy

Pierwsze tygodnie 2021 roku był dla robotników pracujących przy budowie stadionu ŁKS-u trudniejsze. To ze względu na niskie temperatury i intensywne opady śniegu. 

- Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem, chociaż w tym roku zima nie jest tak sprzyjająca, jak rok temu. Mamy więc trochę utrudnione zadanie - mówi w rozmowie z Bartoszem Królem, rzecznikiem prasowym ŁKS-u, Marek Rosa z firmy MIRBUD.

W minionych tygodniach, mimo intensywnych opadów śniegu i niskiej temperatury, udało się wykonać część prac żelbetowych oraz zamontować elementy prefabrykowane na trybunie północnej.

Do tego rozpoczęto prace nad instalacjami elektrycznymi, kontynuowano montowanie stalowej konstrukcji dachu, a także zewnętrznych sieci sanitarnych.

Ze względu na mróz na obiekcie przy al. Unii 2 w Łodzi nieco opóźnia się realizacja poszycia dachu . Aby można było wykonać te prace, temperatura musi być wyższa niż 0 stopni. To jednak nie stanowi wielkiego problemu. Inne prace są bowiem wykonywane na bieżąco.

Stadion ŁKS Łódź. Zobacz wideo przedstawiające postępy w budowie obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2

Przypomnijmy, że stadion Łódzkiego Klubu Sportowego będzie wyposażony w dwa telebimy – jeden w narożniku trybuny zachodniej i południowej, a drugi naprzeciwko – w narożniku trybuny północnej i wschodniej.

Na stadionie pojawi się dodatkowa tablica wyników, która będzie zlokalizowana w południowo-wschodnim narożniku stadionu, pod dachem. Na trybunie południowej zamontowano także trzy krzesełka - dwa białe i jedno czerwone.

Charakterystyka stadionu ŁKS-u Łódź:

  • długość wraz ze schodami zewnętrznymi: 210,70m,
  • szerokość do zewnętrznej krawędzi zadaszenia: 119,84m,
  • wysokość elewacji do wewnętrznej krawędzi zadaszenia: 25,82 m,
  • wymiary boiska:  68 m x 105 m,
  • pojemność stadionu po rozbudowie: minimum 18 tys. miejsc

Zobacz wideo ze stadionu ŁKS-u Łódź! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy