Widzew Łódź - Stomil Olsztyn (NA ŻYWO/LIVE 19.09.2020)

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn (NA ŻYWO/LIVE 19.09.2020) - Zdjęcie główne

SportZapraszamy na mecz relację z meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Widzewem Łódź, a Stomilem Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 12:40.

Widzew Łódź pokonuje Stomil Olsztyn 2:0 po bramkach Fundambu i Robaka z rzutu karnego. Po końcowym gwizdku trybunu przy al. Piłsudskiego głośno skandowały nazwisko strzelca pierwszej bramki. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań Widzewa Łódź.

90+3'

Arbiter kończy spotkanie i pierwsze punkty w tym sezonie dla Widzewa stają się faktem.

90+2'

Ostro potraktowany jeszcze Patryk Mucha. Po rzucie wolnym faulowany był golkiper gości i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

90+1'

Arbiter dorzuca 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Na placu gry w zespole Widzewa meldują się jeszcze Sebastian Rudol i Michael Ameyaw. Boisko opuszczają Mateusz Możdzeń, który żegnany jest oklaskami oraz strzelec pierwszej bramki, który otrzymał od publiczności przy al. Piłsudskiego owację na stojąco, Merveille Fundambu.

90'

Piłkarz z Olszyna doszedł do strzału w polu karnym, ale jego próba została zablokowana przez podopiecznych Enkeleida Dobiego.

89'

W 89 minucie jeszcze okazję na dośrdkowanie z rzutu wolnego dostali gracze z Olsztyna. Przy piłce Grzegorz Lech.

88'

Gracze gospodarzy w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia. Do końca meczu zostały 3 minuty plus to, co doliczy arbiter, a Stomil Olsztyn nie stwarza absolutnie żadnego zagrożenia pod bramką Widzewa.

87'

Zaostrzyło nam się spotkanie. Tym razem napomniany przez sędziego został Daniel Mąka z Widzewa.

86'

Agresywnie na decyzje sędziego zareagował Serafin Szota, za co obejrzał żółty kartonik.

84'

Merveille Fundambu ofiarnie teraz w obronie wyłuskał piłkę spod nóg gracza przyjezdnych i rozpoczął akcje ofensywną swojego zespołu, ale nie zdołał piłki opanować Karol Czubak.

83'

Widzewiacy mogli prowazić już 3:0, ale świetnie główkę Czubaka wybronił bramkarz Stomilu, a poprawka Nowaka z przewrotki okazała się niecelna.

82'

Fundambu niewidoczny w ostatnich minutach właśnie dał o sobie znać piętką zapraszając do akcji kolegę z zespołu. Świetny występ Kongijczyka.

81'

Nieudany atak Stomilu i od bramki zaczyna MIłosz Mleczko.

80'

Łukasz Kosakiewicz napomniany przez sędziego żółtą kartką.

79'

Adam Majewski dokonuje jeszcze zmian w swoim zespole. Na plac gry wchodzą Damian Sierant i Brdak. Udział w spotkaniu zakończyli Janusz Bucholc i Japończyka, Hinokio.

78'

Karol Czubak próbował sięgnąć piłkę głową, ale napastnik Widzewa był na pozycji spalonej.

77'

Zawodnicy w czerwonych strojach wymienieją teraz podania na połowie rywala. Gracze z Olsztyna wyglądają na zrezygnowanych.

75'

Olsztynianie nie mają większego pomysłu na grę na ostatnie 15 minut tego meczu. Goście są w stanie wymienić maksymalnie 2 podania, po czym następuje długa piłka, z którą bez problemu sobie radzą widzewiacy.

74'

Rzut rożny dla Stomilu bez zagrożenia dla bramki Miłosza Mleczko.

73'

Do wejścia szykuje się Karol Czubak i Daniel Mąka. Boisko opuszczają Mateusz Michalski oraz Marcin Robak. Kibice gromkimi brawami żegnają swoich zawodników.

72'

Stomil nie wygląda na drużynę, która miałaby odmienić losy meczu. Widzew ma sytuację pod kontrolą.

70'

Bardzo agresywny atak na piłkę w wykonaniu Mosakowskiego. Sędzia wycenił atak rezerwowego na żółtą kartką.

69'

Zmiana w Stomilu. Maciej Spychała ustępuje miejsa Grzegorzowi Lechowi.

69'

Stomil nie opuszcza jednak połowy Widzewa.

68'

Zablokowany strzał z dystansu Jonatana Strausa.

67'

Dobry strzał teraz z dystansu oddawał Michalski, ale niecelnie próbował pomocnik gospodarzy.

66'

Dużą ochotę do gry wykazuje w ostatnich minutach Robak, który ciąglę pokazuje się kolegom na wolnych pozycjach i nęka rywali swoją siłą fizyczną.

64'

Kapitalną piłkę w pole karne zagrał teraz Marcin Robak, ale Dominik Kun nie wykorzystał genialnego dogrania kapitana Widzewa. Gdyby Kun lepiej przyjął mógłby spytać się bramkarza, w który róg bramki ma uderzać, a tak obrona Stomilu zdążyła zatrzymać rezerwowego piłkarza Widzewa Łódź.

64'

Wysoko atakowani są teraz widzewiacy. Odczuł to Możdżeń, który pod pressingiem źle zagrał piłkę i oddał ją Stomilowi.

63'

Od momentu strzelania drugiej bramki Widzew cofnął się i oddał pole gry Stomilowi, który częściej teraz przebywa na połowie gospodarzy.

62'

Składną akcję rozegrali goście. W polu karnym piłkę otrzymał Hinokio, który miał dużo miejsca i czasu, ale źle sobie opanował futbolówkę, a defensorzy Widzewa zdążyli naprawić swoje błędy w ustawieniu i zażegnać niebezpieczeństwo.

60'

Gracze Stomilu nie mają już nic do stracenia i wyraźnie dali to do zrozumienia. Widzew będzie miał od tego momentu dużo możliwości kontrataków.

59'

Brawa należą się dla Michalskiego, bo to na nim właśnie przewinienie popełnił gracz gości w swoim polu karnym.

58'

Bardzo pewnie Marcin Robak! 2:0 dla Widzewa Łódź!

58'

Do piłki podchodzi Robak.

57'

W 57 minucie sędzia wsksazuje na 11 metr. Rzut karny dla Widzewa!

57'

Prawy obrońca przeciągnąl jednak podanie i piłka wylądowała na aucie bramkowym.

56'

Faulowany teraz Możdżeń. Rzut wolny dla Widzewa i dobra okazja dla Kosakiewicza.

55'

Niebezpiecznie było w polu karnym widzewiaków. Goście doszli do strzału głową po stałym fragmencie gry, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Miłosza Mleczko.

54'

Spóźniony był teraz zdecydowanie Krystian Nowak, który faulował na wysokości pola karnego piłkarza Stomilu. Stoper Widzewa ukarany żółtą kartką przez arbitra.

53'

Fundambu robi dzisiaj niesamowite rzeczy przy al. Piłsudskiego. Do 53 minuty na pewno jest najlepszym zawodnikiem na placu gry.

52'

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 52 minucie. Obrońca Stomilu wycofał piłkę do bramkarza, ten chciał od razu ją wyekspediować na połowę Widzewa, ale... nie trafił w futbolówkę. Ta na szczęście dla gości nie szła w światło bramki.

51'

Sytuacja w ostatnich 2 minutach znów przypomina to, co działo się w pierwszej połowie, czyli nieustanny pressing graczy Widzewa na połowie rywala, z czym Stomil kompletnie sobie nie radzi.

49'

Pierwszy strzał w tym meczu oddał rezerwowy Dominik Kun. PIłka po jego uderzeniu z powietrza poszybowała jednak obok bramki.

48'

Widać, że Fundambu czuję się znakomicie na boisku. Walczy za dwóch i cały czas prezentuje swoją wysoką technikę użytkową. Kibice kochają takich graczy i dla nich przychodzą na stadiony.

47'

Stomil od razu wyszedł trochę wyżej i od początku drugiej części meczu próbuje atakować na połowie Widzewa.

46'

Zaczęli gracze z Olsztyna.

Enkeleid Dobi również dokonał rotacji w zespole. Ojaama zakończył swój udział w tym meczu, a na placu gry od początku drugiej odsłony będzie Dominik Kun.

W przerwie w szeregach gości doszło do zmiany. Z numerem 23 w miejsce Ņikity Kovaļonoksa pojawił się Jurich Carolina.

Widzew nie gra spejcalnie przekonująco, ale co najważniejsze teraz dla kibiców prowadzi po kapitalnej bramce Fundambu. Przy takim wyniku Widzew Łódź opuszcza ostatnie miejsce w tabeli.

45+1'

Sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

Arbiter dorzuca jedną minutkę do pierwszej części gry.

44'

Świetnie zachował się teraz Możdżeń, który efektownym podaniem wypuścił w bój Michalskiego, ale kończy się to na rzucie rożnym, po którym pod bramką Stomilu nie mieliśmy jednak żadnego zagrożenia.

43'

Groźny strzał sprzed pola karnego oddał Mucha, ale niecelny niestety dla kibiców Widzewa.

42'

Znów na boisku leży Mateusz Michalski.

41'

Dobrze z prawej strony podłączył się Kosakiewicz, ale dośrodkowanie prawego defensora nie wyszło mu tak, jakby tego chciał. Piłka dla Stomilu.

40'

W 40 minucie kibice na stadionie dali jeszcze znać, że ŁKS nie cieszy sie przy al. Piłsudskiego dużym szacunkiem

39'

Kolejne przewinienie w tym meczu Fundambu zakończyło się żółtym kartonikiem dla strzelca jedynej, jak na razie bramki w tym meczu.

37'

Kolejny stały fragment gry dla Widzewa. Rzut rożny będzie wykonywał nie kto inny, jak Łukasz Kosakiewicz.

36'

Michalski podniósł się z murawy. Z pomocnikiem Widzewa wszystko powinno być w porządku.

35'

Ucierpiał Mateusz Michalski. Pomocnik Widzewa otrzymuje właśnie pomoc medyczną.

34'

Od razu odpowiedzieli gracze Stomilu. Van Huffel wszedł w pole karnę, znalazł sobie miejsce i huknął, ale wysoko nad bramką. Widzew musi mieć się na baczności, bowiem widać, że Stomil przestał tylko stać we własnej strefie obronnej i będzie starał się zaatakować, ale może to być woda na młyn dla Widzewa, który powinien mieć teraz więcej przestrzeni na połowie rywala.

32'

Pod bramką Stomilu nie działo się kompletnie nic, aż do 32 minuty, kiedy strzałem... z przewrotki popisał się najlepszy wśród graczy Widzewa w tym meczu Merveille Fundambu!

32'

Kapitalna bramka Fundambu!

32'

Mamy kolejny rzut rożny dla graczy Widzewa. Do piłki udaje się już Kosakiewicz.

28'

W 28 minucie pierwszy raz naprawdę groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Kiko Hinokio dograł dokładną piłkę w środek pola karnego, tam dobrze ustawiony był napastnik gości, ale źle trafił w piłkę. Widzew dostał jednak pierwsze ostrzeżenia za swoją opieszałość po drugiej stronie boiska.

27'

PIłkarze Stomilu nie są jednak wymienić dosłownie dwóch dokładnych podań. Od razu są atakowani przez łodzian i skutecznie powstrzymywani.

26'

Za dużo zabawy teraz ze strony Fundambu. Pomocnik stracił piłkę, ale wrócił za akcją i faulem przerwał atak gości. Obyło się bez żółtej kartki dla kongijczyka.

25'

Kolejny rzut rożny wykonywany przez Kosakiewicza nie przyniósł jednak większego zagrożenia. Widzew znów mozolnie musi budować atak pozycyjny.

25'

Świetna akcja Fundambu, który uderzył piłkę w kierunku bramki Stomilu, ale bramkarza gości sparował na rzut rożny. Kibice od razu zareagowali głośnym dopingiem.

23'

Bardzo pomylili się teraz przy wyprowadzeniu piłki defensorzy Stomilu, którzy podali futbolówkę pod nogi widzewiaków, ale łodzianie nic z tego nie zrobili.

22'

W 22 minucie kibice Widzewa doczekali się mocnego uderzenia w światło bramki. Piłka uderzona przez Możdżenia nie sprawiła jednak większych kłopotów bramkarzowi, bowiem leciała zbyt blisko środka bramki.

22'

Fatalnie podawał teraz Możdżeń, który naraził zespół na niebezpieczną kontrę, ale stoperzy Widzewa szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

20'

Widzewiacy nie stwarzają zagrożenia pod bramką przyjezdnych, ale trzeba przyznać, że po stracie piłki grają bardzo agresywnie i nie pozwalają praktycznie na nic podopiecznym Adama Majewskiego.

19'

Ucierpiał przed polem karnym gości Możdżeń, ale szybko pozbierał się z murawy, kiedy zobaczył, że sędzia nie odgwizdał przewinienia.

18'

Groźnie zacentrował w pole karne Mateusz Możdżeń, ale Robak nie zdołał przeciąć dośrodkowania. Od autu zacznie Stomil.

17'

Niedokładne zagranie Michalskiego. Od bramki zacznie bramkarz Stomilu.

16'

Dobra akcja na prawej stronie Michalskiego, ale piłka została wybita na rzut rożny. Do piłki podochodzi Kosakiewicz.

15'

Mleczko na razie kompletnie bezrobotny. PIłkę w rękawicach ma wtedy jak przechwytuje dalekie bezwładne wybicia piłek ze strefy obronnej Stomilu.

13'

Na razie gracze Dobiego mają problem stworzyć składną akcję, która mogłaby się zakończyć strzałem. Stomil Olsztyn jest dobrze poukładany w defensywie. Odbija się to na ich grze w ataku, bowiem po 13 minutach meczu przyjezdni nie stworzyli żadnej sytuacji pod bramką Widzewa.

11'

Dośrodkowanie Kosakiewicza było jednak bardzo niedokładne. Nici z tego stałego fragmentu gry.

11'

Do końca poszedł Fundambu i opłaciło się. Kongijczyk wyłuskał futbolówkę spod nóg gracza Stomilu, a ten ratował się przewinieniem. Rzut wolny dla Widzewa z prawej flanki.

9'

Świetnie na środku boiska przyjął piłkę Robak i uruchomił groźną kontrę, ale akcja szybko zamieniła się w atak pozycyjny. Poczarował jeszcze z prawej strony pola karnego Funambu, ale grocze Stomilu radzą sobie z kolejnym atakiem Widzewa.

8'

Gracze z Olsztyna na raziew żaden sposób nie zagrażają bramce Miłosza Mleczko.

7'

Kosakiewicz dośrodkował piłkę, ta została wybita przez obrońców Stomilu, z lewej strony jeden z Widzewiaków poprawił dośrodkowanie, ale nie doskoczył do piłki Michalski.

6'

Przebojowa akcja Fundambu w środku pola zakończona faulem na Kongijczku. PIłkarze Widzewa mają świetną okazję do groźnego strzału sprzed pola karnego.

4'

Na razie aktywniejsza prawa strona w zespole Widzewa. Gry szuka Kosakiewicz z Fundambu.

3'

Od samego początku wielką ochotę do gry przejawia Kongijczyk, Fundambu.

2'

Widzewiacy od razu usiedli na połowie Stomilu wymieniając dużą ilość dokładnych podań.

1'

Zaczęło się! WIdzew przy piłce.

Fani Widzewa dają do zrozumienia, że są na dobre i na złe ze swoimi zawodnikami głośno skandując: "Jesteśmy z wami...". Czekamy zatem na dobry występ łódzkich zawodników.

Zawodnicy obydwu zespołów wychodzą na boisku. Piłkarze w czerwonych strojach oczywiście przy wielkim aplauzie publiczności.

Na stadionie przy al. Piłsudskiego wybrzmiewa już hymn Widzewa Łódź. Kibice czekają na pojawienie się piłkarzy na boisku. Pierwszy gwizdek już za 5 minut.

Widzew z kolei na pewno będzie chciał zmazać plamę po fatalnym początku rozgrywek w ich wykonaniu. Łodzianie przed starciem ze Stomilem nie zdobyli jeszcze punktu, a ich bilans bramek to 1-9.

Gracze Stomilu w tym sezonie gościli już w Łodzi przy okazji meczu z ŁKS-em przy al. Unii. Podopieczni Adama Majewskiego nie zaliczą pierwszej wyprawy do centralnej Polski do udanych, bowiem dostali srogą lekcję futbolu przegrywając 0:3 z zawodnikami Wojciehca Stawowego.

Widzewiacy stają dzisiaj przed szansą na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie. Kibice nie chcą dalej oglądać czterokrotnego mistrza Polski na ostatnim miejscu w tabeli. Stomil Olsztyn po trzech kolejkach zdobył zaledwie jedno oczko i sympatycy łódzkiego klubu mają nadzieję, że goście nie powiększą swojego dorobku punktowego.