Widzew Łódź lepszy od Legii Warszawa. Ważny test zaliczony

Autor: | Zdjęcie: Widzew.com/Marcin Bryja

Widzew Łódź lepszy od Legii Warszawa. Ważny test zaliczony - Zdjęcie główne

Widzew Łódź wygrywa z Legią Warszawa | foto Widzew.com/Marcin Bryja

Sport W trakcie przerwy reprezentacyjnej Widzew Łódź nie zamierzał odpoczywać. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia udali się do Książenic, gdzie sprawdzili swoje możliwości na tle Legii.

Widzew wygrywa z Legią!

Widzewiacy nie notują najlepszego startu w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi. Czterokrotny mistrz Polski w 2022 roku dwa mecze przegrał, jeden zremisował i jeden wygrał. To sprawiło, że do czerwono-biało-czerwonych zbliżyła się grupa pościgowa, która także ma nadzieję na bezpośredni awans i to właśnie Widzew jest najbardziej zagrożony, bo lider z Legnicy jest już w zasadzie jedną nogą w PKO Ekstraklasie.

Łodzianie wykorzystując przerwę na mecze reprezentacyjne udali się do Książenic, gdzie rozegrali z Legią Warszawa mecz kontrolny. Mecz był zamknięty dla kibiców i przedstawicieli mediów.

Widzew Łódź pokazał się z niezłej strony i to właśnie podopieczni Janusza Niedźwiedzia schodzili z boiska w lepszych nastrojach. Wicelider Fortuna 1 Ligi wygrał ze stołeczna drużyną 3:2 po golach Ernesta Terpiłowskiego, Bartosza Guzdka i Dominika Kuna. Dla Legii strzelali Patryk Sokołowski i Paweł Wszołek.

Legia: Boruc (Strebinger) - Skibicki, Jędrzejczyk, Abu Hanna, Hołownia (Grudziński) - Slisz (Kharatin), Sokołowski - Wszołek (Mustafaev), Josue (Strzałek), Rosołek (Włodarczyk) - Lopes (Cepiela)

Widzew: Testowany - Nunes, Kreuzriegler, Hanousek (Chwałowski), Stępiński, Danielak (Zielinski), Lipski (Karasek), Kun, Michalski (Prochownik), Terpiłowski (Villanueva), Guzdek (Kita).