Reklama

Reklama

Widzew Łódź opatentował przydomek ŁKS-u Łódź. Dlaczego Widzew zdecydował się na taki krok?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Widzew Łódź opatentował przydomek ŁKS-u Łódź. Dlaczego Widzew zdecydował się na taki krok? - Zdjęcie główne

Widzew Łódź opatentował przydomek ŁKS-u Łódź. Dlaczego Widzew zdecydował się na taki krok?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wczoraj do opinii publicznej dostała się informacja o tym, że Widzew Łódź opatentował historyczny przydomek Łódzkiego Klubu Sportowego. Dlaczego Widzew zdecydował się na taki krok? Czy Ełkaesiacy protestowali, gdy był na to czas?

Reklama

ŁKS Łódź nie może używać przydomku „Rycerze Wiosny”?

Widzew Łódź zastrzegł w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej historyczny przydomek Łódzkiego Klubu Sportowego, który został im nadany w 1957 roku przez Jerzego Zmarzlika, dziennikarza „Przeglądu Sportowego”. 

!reklama!

Klub z al. Unii Lubelskiej 2 do 2029 roku nie może używać nazwy „Rycerze Wiosny” m.in. przy organizowaniu imprez sportowych, kulturalnych, konferencji, kongresów, szkoleń, publikacji materiałów prasowych czy książek. Oczywiście w grę nie wchodzi również umieszczanie przydomku na odzieży zarówno sportowej, jak i casualowej oraz sprzęcie sportowym i wielu innych przedmiotach np. zabawek. 

Polecamy: Widzew Łódź wyciąga remis w Kielcach. Debiuty w łódzkim zespole i ważna bramka Karola Czubaka
Dlaczego w ogóle Widzew zdecydował się na taki ruch? Klub z al. Piłsudskiego 138 w Łodzi wniosek do urzędu patentowego złożył w listopadzie 2019 roku, kiedy rządy w klubie sprawowała Martyna Pajączek:

- W 2019 roku władze kluby zastrzegły bardzo dużo nazw dotyczących Widzewa bądź kojarzących się z Widzewem i związanych z tradycją i historią klubu. Powodem było nadużywanie ich i złośliwe przejmowanie przez inne podmioty i żeby tego uniknąć, zostały one zastrzeżone - skomentował Marcin Tarociński, rzecznik prasowy Widzewa Łódź. 

ŁKS Łódź miał czas i możliwość, aby zaprotestować?

Pytanie jakie się nasuwa, to dlaczego Widzew zastrzegł sobie prawo do nazwy „Rycerze Wiosny” skoro przydomek ten od 64 lat kojarzy się piłkarskim kibicom wyłącznie z Łódzkim Klubem Sportowym?

- Dlaczego akurat ta nazwa również została zastrzeżona, tego nie będę komentował, gdyż w 2019 roku nie pełniłem funkcji rzecznika i nie brałem udziału w procesie zastrzegania i procesie patentowym - powiedział rzecznik prasowy Widzewa Łódź. 

Czy po tym jak Widzew złożył wniosek w 2019 roku, był czas i możliwość, aby zaprotestować? Na stronie Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej widnieje informacja o tym, że każdy może wnieść sprzeciw wobec prawomocnej decyzji Urzędu Patentowego o udzieleniu patentu.

Czy ŁKS Łódź taki protest złożył? Jeśli nie to dlaczego? Na odpowiedzi na te pytania ze strony biało-czerwono-białych wciąż czekamy.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy