Reklama

Reklama

Widzew Łódź stawia na akademię. „Jeśli chcemy silnego Widzewa, to musimy mieć silną akademię”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Widzew Łódź jest w trakcie budowy swojej świetności. Nie wiemy ile ona potrwa, ale znamy już następne kroki, jakie poczyni klub ku realizacji tego celu. Osoby decyzyjne przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi są zgodne, że najważniejsze jest inwestowanie środków w młodzież, a to będzie możliwe przy odpowiedniej strategii biznesowej. 

Reklama

Ślubowanie w Widzewie Łódź

1 września miała miejsca konferencja prasowa poświęcona dalszym strategiom rozwoju klubu, ale to nie wszystko. Po zakończeniu konferencji nastąpiło ślubowanie wszystkich drużyn w klubie, łącznie z pierwszą drużyną. Wśród kapitanów, którzy ślubowali pod sztandarem godne reprezentowanie klubu byli przedstawiciele każdego rocznika z Akademii Widzewa. Trójka ludzi, którzy mają najwięcej do powiedzenia w klubie jest zgodna, że rozwój widzewskiej akademii powinien być priorytetem, aby zbudować silny klub:

- Dzisiaj jest symboliczny dzień dla nas, czyli ślubowanie akademii. Będziemy szukać partnerów, jeśli chodzi o akademię, bo chcemy budować ten klub zgodnie z naszymi ambicjami. Zwrot ku partnerom akademii będzie bardzo silny - zaczął Tomasz Stamirowski. 

!reklama!

Zdaniem prezesa klubu bez silnej akademii, nie można myśleć o budowie potężnego klubu, a takim właśnie chce być Widzew Łódź:

- Zakończyliśmy etap pierwszy uporządkowania klubu. Uporządkowaliśmy sprawy sportowe, stworzyliśmy drużynę, ale przed nami kolejne wyzwanie. W takich klubach jak Widzew, Legia, Lech to duża część przychodów to świadczenia od sponsorów. Chcemy dużego Widzewa, ale jeśli chcemy to zbudować to musimy mieć silną akademię. Obecnie liczy ona ok. 600 dzieci - mówił Mateusz Dróżdż

Widzew Łódź wysyła piłkarzy na zgrupowania reprezentacji

Na zgrupowania reprezentacji młodzieżowych dostało ostatnio powołania 4 młodych piłkarzy Widzewa. Dwóch graczy zasili kadrę U15, a są to Daniel Gryzio i Daniel Tutaj. Swoją szansę na pokazanie umiejętności przed trenerami reprezentacyjnymi dostali starsi Widzewiacy grający nawet w pierwszej drużynie. Mowa oczywiście o Radosławie Gołębiowskim i Bartoszu Guzdku. Prezes Dróżdż zapowiada jednak, że taki klub jak Widzew nie może się tym zadowolić:

- Ten projekt już się rozwija. Pierwszy raz od reaktywacji dwóch zawodników zostało powołanych do kadry U15 i dwóch do kadry U20. Dla nas to mało. Musimy budować ten Widzew uwzględniając plany długoterminowe, a można to zrobić jeśli ma się solidne podstawy, a tymi podstawami jest silna akademia. Chcemy zwiększyć część przychodową, ale będzie ona mądrze wydatkowana z ukierunkowaniem na akademię. Tylko przez rozwój akademii Widzew będzie mocny - kontynuował. 

Do tematu akademii ponownie włączył się Tomasz Stamirowski, który przypomniał, że odpowiednia strategia biznesowa pomaga inwestować środki w młodzież:

- Chcemy, żeby biznes był silnym elementem. Nieważne jakie kwoty, każdy kto coś daje jest mile widziany na Widzewie. Wszystko pomaga nam lokować środki tam gdzie powinny być lokowane. Zapraszamy każdego, kto chce świętować też awans do ekstraklasy, co mam nadzieję jest kwestią czasu. Nie powinno być wątpliwości, to inwestycja w młodzież jest naprawdę dobrze wydanymi środkami. Inwestycja w sport jest dobrą inwestycją, ale inwestycja w młodzież jest na najwyższym szczeblu. - przekonywał Stamirowski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy