Widzew Łódź udanie wchodzi w okres meczów sparingowych. Łodzianie pokonali klub z PKO Ekstraklasy - Zdjęcie główne

Sport Widzew Łódź ma już za sobą tydzień przygotowań do startu nowego sezonu. Teraz Widzewiacy mają za sobą także pierwszy mecz kontrolny. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia pokazali się z dobrej strony i okazali się lepsi od ekstraklasowego rywala. Widzew pokonał Wisłę Płock 2:0.

Widzew Łódź zaczyna sparingi i testuje nowych graczy

Wokół Widzewa Łódź w ostatnich tygodniach było bardzo głośno za sprawą zmian własnościowych i nowych nazwisk w zarządzie łódzkiego klubu. Teraz jednak oczy kibiców zwrócone są znów na piłkarzy, którzy zaczęli rozgrywać mecze kontrolne przed nowym sezonem w Fortuna 1 Lidze. Pierwszy z nich Widzewiacy mają już za sobą.

W spotkaniu z Wisłą Płock nieoficjalny debiut zaliczyli Radosław Gołębiowski, Paweł Zieliński i Karol Danielak, którzy niedawno zostali sprowadzeni do klubu z al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. Dodatkowo sztab trenerski przyglądał się także testowanemu Bartłomiejowi Eizenchartowi z Górnika Zabrze i Klaudiuszowi Krasie.

W pierwszych 45 minutach zarówno Widzew Łódź, jak i Wisła Płock mieli kilka dogodnych okazji, w których mogli pokusić się o zdobycie bramki przy lepszym zachowaniu zawodników jednej i drugiej drużyny. Wynik po zakończeniu pierwszej połowy był jednak nadal bezbramkowy.

Polecamy: ŁKS Łódź czy Widzew? Jak przedstawia się kibicowski podział miasta Łodzi?
W przerwie trener Niedźwiedź dokonał czterech zmian. Na murawie nie było już Mateusza Michalskiego, Patryka Muchy, Karola Danielaka i Jakuba Wrąbla, dla którego była to okazja, żeby pokazać się swojej byłej drużynie.

Widzew Łódź strzela dwie bramki i w dobrych nastrojach kończy pierwszy mecz kontrolny

W drugiej połowie większe powody do zadowolenia mieli fani łódzkiej drużyny. Najpierw dobrą akcję Widzewiaków świetnym, technicznym uderzeniem w okienko bramki wykończył testowany Klaudiusz Krasa. Kilkadziesiąt sekund później płocczanie przegrywali już 0:2. Kolejną bramkę dla Widzewa zdobył Paweł Tomczyk, a asystował mu przy tym nowy nabytek czerwono-biało-czerwonych, Radosław Gołębiowski.

Więcej bramek już nie padło i z pierwszego zwycięstwa w okresie przygotowawczym cieszyli się Widzewiacy. Był to z pewnością dobry prognostyk przed dalszymi przygotowaniami do zbliżającego się powoli sezonu 2021/2022.

Już niedługo, bo 10 lipca Widzewiacy wyjadą na obóz przygotowawczy do Woli Chorzelowskiej. Piłkarze z al. Piłsudskiego 138 zamelduja się tam dzień po tym, jak wyjadą stamtąd ich rywale zza miedzy, ŁKS Łódź.

Widzew Łódź - Wisła Płock 2:0
1:0 - Klaudiusz Krasa 53’
2:0 - Paweł Tomczyk 54’

Widzew: Wrąbel (Reszka 46’) - Zieliński (Becht 75’), Grudniewski (Stępiński 57’), Nowak, Eizenchart - Hanousek, Michalski (Karasek 46’), Mucha (Krasa 46’), Kun (Malec 82’), Danielak (Gołębiowski 46’) - Tomczyk (Guzdek 74’)

Wisła: Gradecki - Vallo (Zbozień 31’), Rzeźniczak (Michalski 31’), Obradović (Czajka 70’), Krywociuk (Błachewicz 46’) - Rasak (Gerbowski 46’), Lagator (Lesniak 31’), Kolar (Zynek 46’ Galach 70’), Warchoł (Pyrdoł 46’), Cielemięcki (Szczutowski 46’) - Šušnjara (Lewandowski 61’)