Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Widzew Łódź walczył w Białymstoku o pierwsze punkty w sezonie. Fantastyczny gol Pawłowskiego! - Zdjęcie główne

Łodzianie zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie | foto Michał Pietrzak

Sport W meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy Widzew Łódź pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:0 (0:0). To pierwsze punkty łodzian w tym sezonie.

To było dobre, emocjonujące spotkanie. Trener Janusz Niedźwiedź wystawił ten sam wyjściowy skład, co tydzień temu i zawodnicy nie zawiedli. Sporo jakości dali również zmiennicy.

Jagiellonia – Widzew. Jak padały gole?

73’ Fantastyczny strzał z rzutu wolnego Bartłomieja Pawłowskiego, który pokonuje Alomerovicza.

84’ Po indywidualnej akcji Sanchez wbiegł w pole karne i pomimo asysty czterech obrońców, zalicza upadek, ale z pozycji leżącej, zdołał pokonać Alomerovicza.

Jagiellonia – Widzew. Pozostałe sytuacje

6’ Pierwsza sytuacja gospodarzy. Wdowik strzelił z dystansu, ale broni Ravas, który odbiła piłkę nad poprzeczką.

9’ Letniowski strzela z za pola karnego, ale piłka przelatuje obok bramki Jagielloni.

13’ Znów akcja gospodarzy. Po indywidualnej akcji Prikryl oddaje groźny strzał , ale znów broni Ravas.

15’ Po wrzutce w pole karne, strzału głową próbuje Pawłowski, ale piłka nie sprawiła problemów Alomeroviczowi.

17’ Dośrodkowanie Nunesa do Pawłowskiego, który strzela nad poprzeczką.

27’ Po rozegraniu z rzutu rożnego, Nene strzela z dystansu, ale piłkę łapie Ravas.

29’ Jagiellończycy byli bliscy gola. Po stracie Pawłowskiego, Bida wbiega z piłką w pole karne, wystawia futbolówkę Gualowi, ale strzał z bliskiej odległości blokuje Stępiński.

30’ Najlepsza sytuacja dla łodzian. Po wrzutce Nunesa, główkuje Kun, ale piłka przelatuje obok słupka.

38’ Prikryl odgrywa do tylu do Imaza, który próbuje strzału z dystansu, ale piłka przelatuje nad bramką strzeżoną przez Ravasa.

46’ Kontrowersyjna sytuacja. Po starciu z Pospisilem, Kun pada w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia.

49’ Bida w polu karnym strzela z ostrego kąta, ale broni Ravas.

53’ Po wrzutce Terpiłowskiego głową strzela Kun, ale broni Alomerović.

80” Po wrzutce w pole karne, główkuje Pazdan, ale niecelnie.

84’ Po indywidualnej akcji Sanchez wbiegł w pole karne i pomimo asysty czterech obrońców, będąc w pozycji leżącej, zdołał pokonać Alomerovicza.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 0:2 (0:0) 0:1 Pawłowski 73’ 0:2 Sanchez 84’

Jagiellonia: Alomerović - Tiru, Skrzypczak, Pazdan, Wdowik - Pospisil, Nene (81’ Cernych), Prikryl żk– Bida (63’ Kowalski), Imaz, Gual (71’ Trubeha)

Widzew: Widzew: Ravas – Stępiński, Żyro, Czorbadżijski (63’ Kreuzriegler – Nunes, Hanousek, Kun żk, Danielak (66’ Shehu) – Terpiłowski (63’ Sanchez), Pawłowski (81’ Hansen żk), Letniowski (81’ Zieliński)