Reklama

Reklama

Widzew Łódź wciąż bez inwestora. Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź nie zaakceptowało żadnej z ofert zakupu akcji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Widzew Łódź wciąż bez inwestora. Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź nie zaakceptowało żadnej z ofert zakupu akcji - Zdjęcie główne

Stadion Widzewa Łódź przy al. Piłsudskiego 138 (fot. Adam Wicher - TuŁódź.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź nie zaakceptowało żadnej z ofert inwestycyjnych, które zostały oficjalnie złożone na ręce właściciela klubu z al. Piłsudskiego w Łodzi. To jednak nie koniec tego tematu, bowiem definitywnie odrzucona została tylko jedna z trzech ofert. Dwa podmioty wciąż są w grze.

Reklama

Widzew Łódź w rękach Stowarzyszenia. Inwestorzy muszą się bardziej postarać

Od kilku tygodni wiadomo, że Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź otrzymało oferty inwestycyjne od trzech podmiotów, które były zainteresowane zakupem akcji klubu. 

!reklama!

Podczas wtorkowego (9 marca) posiedzenia członkowie Stowarzyszenia debatowali nad wspomnianymi propozycjami. Okazało się, że żadna z nich nie była satysfakcjonująca, ale tylko jedna, najgorsza, została już definitywnie odrzucona.

„Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź definitywnie odrzuciło jedną z ofert pochodzącą od podmiotu zagranicznego z uwagi na dalekie od oczekiwań warunki finansowe transakcji proponowane przez Oferenta” - czytamy w oficjalnym komunikacie na widzew.com.

Polecamy: Latamy nad Łodzią #2 - Stadion Widzewa Łódź

Dwie oferty na zakup Widzewa Łódź ciągle w grze

Inaczej sprawa wygląda z dwiema pozostałymi ofertami, o czym Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź także poinformowało w komunikacie na łamach oficjalnej strony łódzkiego klubu.

„Druga zagraniczna oferta, o której w ostatnim czasie informowały media, nie została przyjęta, ponieważ przystąpienie do rozmów było obwarowane niekorzystnymi z punktu widzenia właściciela Spółki warunkami, takimi jak zagwarantowanie wyłączności Oferentowi czy konieczność wypłacenia przez Stowarzyszenie bardzo wysokiej kary umownej gdyby po przystąpieniu do rozmów strony nie osiągnęły porozumienia. Stowarzyszenie zasygnalizowało gotowość prowadzenia rozmów z tym Inwestorem jeśli nie będzie on stawiał takich warunków wstępnych oraz wystosowało stosowne imienne zaproszenia dla przedstawicieli tegoż Oferenta, w których wyraziło gotowość do spotkania i ustalenia warunków korzystnych i akceptowalnych dla obu stron.

Stowarzyszenie nie podjęło decyzji w sprawie trzeciej oferty, gdyż Oferent poprosił o więcej czasu na uszczegółowienie propozycji.”

Temat inwestora w Widzewie wciąż jest otwarty. Tym samym na razie nie widać końca poszukiwań podmiotu, który byłby zainteresowany zainwestowaniem pieniędzy w łódzki klub, a jednocześnie spełniłby warunki obecnego właściciela, czyli Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy