Widzew Łódź znowu mocny! Show Fabio Nunesa przy Piłsudskiego [zdjęcia]

Sport Widzew Łódź w pełni zrehabilitował się za środową porażkę z Arką Gdynia. W sobotę widzewiacy pokonali Stomil Olsztyn 2:0, mając pod kontrolą boiskowe wydarzenia niemal przez cały mecz. Najlepszym piłkarzem meczu okazał się nowy zawodnik Widzewa rodem z Portugalii - Fabio Nunes.

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn. Tak padały gole

I połowa

1:0 (26’) - Co za wejście Fabio Nunesa w pole karne Stomilu! Portugalczyk wykorzystał prostopadłe podanie od Patryka Stępińskiego, przepchnął jednego z obrońców gości, „położył” bramkarza i oddał precyzyjny strzał, po którym piłka wpadła do bramki, mimo że na linii bramkowej stało dwóch zawodników Stomilu.

II połowa

2:0 (67’) - Lewe skrzydło tego wieczora należało do Fabio Nunesa! Portugalczyk zakręcił obrońcami Stomilu, dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki strzałem z pierwszej piłki skierował Patryk Stępiński.

Polecamy: ŁKS Łódź nie dał rady zdobyć Kielc. Łodzianie z pierwszą porażką w tym sezonie

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn. Pozostałe okazje

I połowa

3’ - Już w pierwszej akcji pod bramką Stomilu Widzew był o krok od wyjścia na prowadzenie. Piłkarze Stomilu wybili piłkę po rzucie rożnym dla łódzkiego zespołu, ale ta szybko wróciła w ich pole karne. Tam Krystian Nowak uprzedził bramkarza Stomilu, podał do Marka Hanouska, a ten oddał celny strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił Rafał Remisz.

23’ - Bardzo szybko musiało dojść do pierwszej zmiany w Widzewie. Urazu nabawił się Abdul Aziz Tetteh, za którego na boisku pojawił się Mateusz Michalski.

37’ - Ależ groźnie w polu karnym Widzewa. Z rzutu wolnego z około 25 metrów strzelał Reiman, piłka po jego uderzeniu uderzyła w mur i spadła pod nogi Fundambu, którzy oddał mocny strzał i tylko fenomenalna interwencja Jakuba Wrąbla sprawiła, że przy Piłsudskiego utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Widzewa

38’ - Natychmiastowa odpowiedź Widzewa! Michalski prostopadle do Zielińskiego, który oddał strzał z 10 metrów, jednak trafił prosto w interweniującego Bąkowskiego!

39’ - Rzut rożny Widzew mógł zamienić na gola! Na piątym metrze od bramki Stomilu piłka spadła pod nogi Krystiana Nowaka, który jednak nie sięgnął jej prawą nogą, a jego rozpaczliwe uderzenie lewą nogą było niecelne.

44’ - Fundambu w poprzeczkę! Kongijczyk zabawił się z obrońcami Widzewa na 11. metrze od bramki Wrąbla i oddał strzał lewą nogą. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

II połowa

47’ - Niezły początek drugiej połowy w wykonaniu Widzewa. Dośrodkowanie Krystiana Nowaka głową przedłużył Michalski. Piłka spadła pod nogi Guzdka, który od razu oddał strzał, ale został zablokowany.

50’ - Kolejna akcja Widzewa zakończona strzałem. Tym razem indywidualną akcję Letniowskiego strzałem z pierwszej piłki kończył Danielak, ale piłka minęła prawy słupek bramki Bąkowskiego.

57’ - Czerwona kartka dla Karola Żwira! Piłkarz Stomilu sfaulował wychodzącego sam na sam z Bąkowskim Fabio Nunesa i przedwcześnie musiał opuścić murawę boiska przy al. Piłsudskiego.

90+1' - Swoją szansę na strzelenie gola miał także Mateusz Michalski, ale widzewiak przegrał pojedynek sam na sam z Bąkowskim!

90+3' - Po Mateuszu Michalskim świetną okazję zmarnował także Paweł Tomczyk! Napastnik Widzewa wbiegł w pole karne Stomilu i oddał mocny sttzał lewą nogą, ale piłkę odbił Bąkowski.

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn. Bohater meczu

Fabio Nunes - portugalski wahadłowy Widzewa nie błyszczał przez całe spotkanie, ale był zaangażowany w trzy bardzo ważne momenty meczu, które przesądziły o wyniku spotkania. Przed przerwą zdobył gola, a w drugiej połowie najpierw po faulu na nim piłkarz Stomilu zobaczył czerwoną kartkę, a kilka minut później Portugalczyk asystował przy golu Patryka Stępińskiego. Występ (niemal) kompletny!

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 - Nunes (26’)
2:0 - Stępiński (67’)

Widzew: Wrąbel - Dejewski, Letniowski (Tomczyk 80’), Nowak, Danielak (Mucha 68’), Guzdek (Karasek 80’), Zieliński (Tanżyna 46’), Hanousek, Tetteh (Michalski 23’), Nunes, Stępiński

Stomil: Bąkowski - Remisz, Reiman, Straus, Żwir, Moneta (Szramka 83’), Lewicki, Bianga, Ciechanowski, Fundambu (Shibata 60’), Mikita