Widzew Łódź zremisował pierwszy mecz kontrolny na zgrupowaniu w Turcji. Paweł Tomczyk znów trafia - Zdjęcie główne

Sport Drużyna Widzewa Łódź rozegrała 8 lutego pierwszy sparing podczas pobytu na tureckim zgrupowaniu, które ma przygotować piłkarzy Enkeleida Dobiego do skutecznej rywalizacji w Fortuna 1 Lidze. Spotkanie łódzkiego zespołu zakończyło się remisem 1:1, a gola dla drużyny z al. Piłsudskiego w Łodzi strzelił Paweł Tomczyk.

Łodzianie po pierwszym sparingu w Turcji
Drużyna Widzewa Łódź od 6 lutego znajduje się w Turcji, gdzie przygotowuje się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Na czas pobytu na zgrupowaniu w Alanyi łodzianie zaplanowane mają trzy mecze kontrolne. Pierwszy z nich miał miejsce dzisiaj, a przeciwnikiem był rosyjski zespół z dolnych rejonów drugiego szczebla rozgrywkowego w Rosji,  FK Akron Togliatti

Widzew Łódź na remis. Paweł Tomczyk z golem
W pierwszej połowie  nie działo się zbyt wiele. Obu drużynom brakowało płynności w grze, przez co akcji godnych uwagi podczas pierwszych 45 minut było jak na lekarstwo. Do przerwy bramek nie oglądaliśmy. Te za to przyszły w drugiej połowie.

Najpierw w 54. minucie meczu na prowadzenie wyprowadził rosyjski zespół, Artyom Delkin. Rywale Widzewa z prowadzenia cieszyli się jednak tylko 4 minuty. Wtedy świetną akcją na lewym skrzydle popisał się Filip Becht, który posłał futbolówkę na głowę do Pawła Tomczyka.  Napastnik Widzewa wyszedł w górę i precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał golkipera drużyny przecwinej.

Obie drużyny starały się coś wskórać, ale spotkanie stało raczej na niskim poziomie. Należ y pochwlić rezerwowego bramkarza, Konrada Reszkę, który bardzo dobrze spisał się na lini w 83. minucie i poradził sobie ze strzałem głową jednego z rywali.

W samej końcówce stuprocentową sytuację mieli zawodnicy z Rosji. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało przedłużone przez jednego z rywali, a  Nikita Verkhunov nie trafił w piłkę głową z odległości jednego metra od bramki strzeżonej przez Konrada Reszkę.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszy sparing w Turcji z udziałem Widzewa. Łodzianie zremisowali z FK Akron Togliatti 1:1.

Widzew  1. połowa: Mleczko – Kosakiewicz, Tanżyna, Nowak, Stępiński – Kun, Poczobut, Możdżeń, Samiec-Talar – Tomczyk, Czubak

Widzew 2. połowa: Mleczko (Reszka 63’) - Becht, Nowak, Tanżyna, Owczarek - Michalski, Caique, Możdżeń (Mucha 63’), Ameyaw – Tomczyk (Prochownik 68’), Czubak (Fundambu 63’)

Widzew Łódź 1:1 (0:0) FK Akron Togliatti