Widzew nie zdaje ekstraklasowego egzaminu. Warta Poznań lepsza w sparingu od podopiecznych Enkeleida Dobiego  - Zdjęcie główne

Sport Widzew Łódź zmierzył się dzisiaj w pierwszym tej zimy tak poważnym sprawdzianem. Rywalem łodzian był ekstraklasowy zespół Warty Poznań, który okazał się lepszy wygrywając 3:1. Jedyną bramkę dla łodzian zdobył Paweł Tomczyk.

Zespół z al. Piłsudskiego po dwóch sparingach z niżej notowanymi rywalami przystępował do testu z ekipą beniaminka PKO BP Ekstraklasy, Wartą Poznań. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim. Drugą szansę dostał dzisiaj testowany bramkarz Michał Leszczyński, który spotkanie z Wartą zaczął w podstawowym składzie. Drugim z testowanych dzisiaj zawodników był chorwacki zawodnik Mario Babić. W składzie Warty Poznań widniało natomiast nazwisko Konrada Handzlika, która na początku tygodnia odbywał testy w Widzewie Łódź.

W początkowym fragmentach meczu lepsze wrażenie sprawiała drużyna Enkeleida Dobiego. Szczęścia próbował Babić oraz Karol Czubak, ale ich strzały nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W 18. Minucie z rzutu wolnego zaskoczyć Adriana Lisa, ale golkiper Warty poradził sobie z próbą kapitana łódzkiego zespołu.

W 27. Minucie z kolei to poznaniacy mieli rzut wolny sprzed pola karnego. Tym razem taki stały fragment gry został już zamieniony na gola cudownym strzałem w samo okienko przez Mateusza Kuzimskiego. Po niespełna dwóch kwadransach Widzew przegrywał w Gorzowie Wielkopolskim 0:1. Kilka chwil później pokonać Leszczyńskiego mógł były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego, Jan Grzesik, ale testowany zawodnik nie dał się zaskoczyć.

Do końca pierwszej połowy dużo lepiej futbolówką operowali zawodnicy z Poznania, ale to łodzianie mieli wyśmienitą okazję do wyrównania. 5 minut przed zejściem do szatni po błędzie obrońcy Warty w sytuacji oko w oko z bramkarzem znalazł się kapitan Widzewa. Marcin Robak nie dał rady pokonać Adriana Lisa w sytuacji stuprocentowej, bowiem piłka po strzale 38-latka trafiła wprost w bramkarza beniaminka ekstraklasy.

Tuż przed zejściem do szatni niewykorzystana sytuacja z udziałem Robaka bardzo zemściła się. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Maciej Żurawski. Do przerwy w Gorzowie Wielkopolskim 2:0 prowadzili zatem podopieczni Piotra Tworka.

Po zmianie stron na murawie rządził zespół Warty, który momentalnie udokumentował przewagę trzecim golem. W 47. Minucie po stałym fragmencie gry piłkę do siatki Widzewa wpakował Mateusz Kupczak.

Widzewiacy zdołali odpowiedzieć jedynie golem z rzutu karnego autorstwa Pawła Tomczyka, dla którego był drugi gol w drugim spotkaniu w czerwono-biało-czerwonych barwach. W polu karnym rywali sfaulowany został Dominik Kun

Warta: Lis - Grzesik (46’ Spychała), Ivanov (30’ Ławniczak), Kieliba, Kiełb (46’Burman), Sopoćko (60’ Laskowski ), Kopczyński (46’ Czyżycki), Trałka (60’ Handzlik), Żurawski (46’ Janicki), Jakóbowski (46’ Kupczak), Kuzimski (46’ Jaroch).

Widzew: Leszczyński (46’ Miłosz Mleczko) - Stępiński (70’ Becht), Tanżyna (46’ Grudniewski), Nowak, Becht (46’ Kosakiewicz), Michalski (46’ Kun), Babić (46’ Możdżeń), Mucha (46’ Poczobut),  Ameyaw (46’ Prochownik),  Czubak (46’Tomczyk), Robak (46’ Fundambu)

Warta Poznań 3:1 (2:0) Widzew Łódź