Widzew wygrywa drugi sparing. Gol Pawła Tomczyka

Widzew wygrywa drugi sparing. Gol Pawła Tomczyka - Zdjęcie główne

Widzewa wygrywa drugi sparing. Gol Pawła Tomczyka

Sport Widzew rozegrał dzisiaj drugi sparing podczas okresu przygotowawczego. Udany debiut golem okrasił nowy nabytek łódzkiego klubu, Paweł Tomczyk, a klub z al. Piłsudskiego wygrał 3:1. Pozostałe bramki strzelili Mateusz Możdżeń i Karol Czubak. Po rocznej przerwie na boisu zameldował się Przemysław Kita.

W dzisiejszym starciu trenerzy Widzewa przetestowali kolejnych piłkarzy. W bramce mogliśmy oglądać Michała Leszczyńskiego, w obronie w pierwszych połowie wystąpił także Litwin, Artemijus Tutyskinas, a w pomocy zawodnik Warty Poznań, Konrad Handzlik i Portugalczyk Edgar Morais. Podczas drugich 45 minut swoją szansę dostał Belg, Thoma Frick. Ponad to swój debiut zaliczył Paweł Tomczyk, a po długiej kontuzji na murawę wszedł także Przemysław Kita.

Zaczęło się nieźle dla łodzian, bowiem już w 5. Minucie dobrą okazję do zdobycia bramki miał Merveille Fundambu. Kongijczyk jednak nie trafił do siatki. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się bardzo szybko. Chwilę po upływie pierwszego kwadransa gry na prowadzenie Pogoń Grodzisk Mazowiecki wyprowadził Damian Jaroń, który nie dał żadnych szans testowanemu Michałowi Leszczyńskiemu. Kilka minut później mogło być już 2:0, ale niedokładnie w dogodnej sytuacji uderzył jeden z piłkarzy gości.

Do przerwy więcej bramek już nie padło. Zespół z al. Piłsudskiego w pierwszej połowie wypadł bardzo blado, ale kibice nie powinni przywiązywać do tego większej wagi. Na boisku podczas pierwszej odsłony gry przebywało kilku piłkarzy, którzy trenują z pierwszym zespołem dopiero od tego tygodnia, a którzy być może już więcej w czerwono-biało-czerwonych barwach się nie pokażą.

Na drugie 45 minut wyszedł zupełnie inny skład. Debiut w barwach Widzewa zaliczył m.in. Paweł Tomczyk.  W 57. Minucie spotkania Widzew doprowadził do remisu za sprawą Mateusza Możdżenia, który dobrze odnalazł się w polu karnym Pogoni i pokonał bramkarza uderzeniem głową. Zaledwie 180 sekund potrzebowali podopieczni Enkeleida Dobiego, aby objąć prowadzenie. Znów potrzebny do tego był korner, który tym razem na raty na bramkę zamienił młody Karol Czubak.

Kilkanaście minut później dopiął w końcu swego nowy nabytek czterokrotnego mistrza Polski, Paweł Tomczyk. 22-latek zmarnował wcześniej świetną okazję, ale nie pomylił się w 72. Minucie. Bardzo dobrym podaniem popisał się Mateusz Możdżeń, który wypuścił Tomczyka na stuprocentową sytuację. Wychowanek Lecha sprytnym zwodem minął jeszcze obrońcę z Grodziska Mazowieckiego i ładnym uderzeniem w krótki róg ustalił wynik meczu na 3:1.

Blisko zdobycia swojego gola był także powracający po ciężkiej kontuzji Przemysław Kita, ale rekonwalescent przestrzelił jednak w dobrej sytuacji.

Widzew 1. połowa:                                                 Widzew 2. Połowa: