Wielka Sobota, wielka końcówka. Daniel Villanueva bohaterem Widzewa Łódź

Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Wielka Sobota, wielka końcówka. Daniel Villanueva bohaterem Widzewa Łódź  - Zdjęcie główne

Daniel Villanueva daje komplet punktów Widzewowi Łódź! | foto Michał Pietrzak

Sport Wydawało się, że zadanie jest dość proste. Widzew musiał pokonać na własnym obiekcie będącą tuż nad strefą spadkową, Puszczę Niepołomice. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia bardzo długo walili głową w mur, w wielu fragmentach będąc też drużyną po prostu gorszą, ale zrobili to. W doliczonym czasie gry gola na wagę kompletu punktów zdobył Daniel Villanueva.

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice. Jak padł gol?

1:0 (90+3’) - Radosław Gołębiowski niezbyt udanie dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale futbolówka szczęśliwie przeszła do Daniela Villanuevy. Rezerwowy napastnik idealnie przyłożył głowę i wykorzystał piłkę meczową.

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice. Pozostałe sytuacje

3’ - Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszedł Łukasz Sołowiej. Gracz Puszczy przelobował Henricha Ravasa, ale z linii bramkowej futbolówkę wybijał Stępiński.

4’ - Kolejne zagrożenie pod bramką Widzewa. Sprzed pola karnego huknął Patryk Mroziński, a piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce.

32’ - Patryk Lipski świetnie zatańczył z piłką między rywalami, odegrał do Hansena, a ten do Nunesa. Portugalczyk płasko podawał do Karola Danielaka, który zamykał akcję po drugiej stronie boiska. Danielak strzelił bardzo mocno, ale trafił tylko w poprzeczkę.

34’ - Jakub Bartosz chciał zacentrować w pole karne Widzewa, ale próba ta zamieniła się w bardzo groźny strzał lecący w samo okienko bramki Henricha Ravasa. Słowak poradził sobie jednak bez zarzutu.

36’ - Znów Widzew ratować musiał słowacki bramkarz, który przeniósł nad poprzeczką strzał Mrozińskiego.

41’ - Efektowna i efektywna akcja w wykonaniu Hansena. Norweg dobrze przyjął dalekie podanie przed polem karnym Puszczy, trzykrotnie poprawił sobie piłkę i poszukał okienka bramki Kobylaka. Na nieszczęście fanów Widzewa, nie znalazł. Piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.

49’ - Fábio Nunes znalazł się w doskonałej sytuacji po podaniu Terpiłowskiego. Portugalczyk oddawał strzał z 11. metra, ale w ostatniej chwili jeden z defensorów gości zablokował próbę Nunesa.

63’ - Mogło, a nawet powinno być 1:0 dla Puszczy. Piłkę stracił Nunes, co błyskawicznie wykorzystali goście, posyłając prostopadłe podanie do Tomalskiego. Ten będąc „oko w oko” z Henrichem Ravasem przegrał pojedynek ze Słowakiem.

68’ - Rzut rożny dla gości, który skończył się strzałem sprzed pola karnego Tomalskiego. Ravas na raty, ale zatrzymał groźną próbę gracza Puszczy Niepołomice.

78’ - Kobusiński dośrodkowywał w szesnastkę Widzewa, a tam do strzału głową doszedł Kościelny. Henrich Ravas odbił piłkę i natychmiast zdołał ją złapać przed nabiegającym zawodnikiem gości.

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice. Bohater meczu

Daniel Villanueva - Niewielu spodziewało się, że to właśnie ten piłkarz będzie bohaterem Widzewa Łódź. Wprowadzony na kwadrans przed końcem spotkania Hiszpan nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia gola, ale tę jedną decydującą szansę zamienił w złoto. Villa w doliczonym czasie gry umieścił piłkę w siatce i zapewnił swojej ekipie powrót na drugie miejsce w Fortuna 1 Lidze.

Widzew Łódź 1:0 Puszcza Niepołomice

1:0 - Daniel Villanueva 90+3’

Widzew: Ravas - Stępiński, Hanousek, Kreuzriegler - Danielak, Kun, Lipski, Hansen (Villanueva 75’), Terpiłowski, Nunes (Gołębiowski 75’) - Guzdek (Zieliński 46’)

Puszcza: Kobylak - Serafin, Sołowiej, Kościelny, Mroziński - Hajda (Cichoń 83’), Górski (Stępień 57’), Bartosz, Tomalski (Włodarczyk 83’), Wroński (Aftyka 46’) - Kobusiński