Pytania o opinie o łódzkich szpitalach, wybór lekarza prowadzącego czy przygotowania do powitania dziecka na świecie – to tylko niektóre z kwestii, które zaprzątają głowy przyszłych mam. Jedno z najczęściej pojawiających się pytań to...
Gdzie rodzić w Łodzi?
Łodzianki mają do wyboru kilka szpitali położniczych. Które z nich cieszą się najlepszymi opiniami wśród mam? Wśród najczęściej polecanych znajduje się Szpital im. M. Madurowicza znajdujący się przy ulicy Wileńskiej 37.
"Z czystym sumieniem mogę polecić Madurowicza. Troskliwa opieka zarówno przed i po porodzie. Lekarze i położne bardzo sympatyczne - pisze na forum jedna z mam.
Mamy z Łodzi chwalą także oddział ginekologiczno – położniczy w Centrum Medycznym im. dr. L. Rydygiera na ulicy Sterlinga 13. Kolejną często polecaną placówką jest Szpital Wielospecjalistyczny Medeor przy Ciesielskiej 8. Wiele łodzianek decyduje się również na poród w Centrum Zdrowia Matki Polki czy Salve.
"Polecam Medeora. Bardzo miła opieka, mogłam liczyć na pomoc doradcy laktacyjnego. Również, co rzadko się zdarza w szpitalach, podają tam naprawdę dobre jedzenie" - mówi pani Anna.
W oczekiwaniu na dziecko. Co zabrać ze sobą do szpitala?
Gdy zbliża się termin porodu większość mam przygotowuje się na konieczność wyjazdu do szpitala – do przygotowań zalicza się oczywiście spakowanie niezbędnych rzeczy. Gdy nadejdzie wielki moment nie czas na bieganie po mieszkaniu i wrzucaniu do walizki przypadkowych przedmiotów – bagaż musi być przygotowany wcześniej. Przyszłe mamy często zastanawiają się, co zabrać ze sobą do szpitala oraz czy w podręcznej torbie znalazły się wszystkie potrzebne rzeczy. Każdy szpital ma własną „politykę” jeśli chodzi o listę rzeczy do porodu, jednak najczęściej znajdują się na nich dokumenty:
- dowód tożsamości
- wynik grupy krwi
- wyniki badań (morfologii i badania moczu)
- karta przebiegu ciąży i wyniki badań USG
- wyniki badań antygenu HBS, wyniki przeciwciał anty-HCV i anty-HIV
- wynik wymazu w kierunku paciorkowca hemolizującego (GBS)
- wynik toksoplazmozy
- koszule nocne na zmianę
- ręczniki
- klapki pod prysznic, pantofle
- 2-3 paczki podkładów ginekologicznych
- ochronne podkłady na łóżko – około trzy paczki
- woda niegazowana
- przybory toaletowe
- pieluszki jednorazowe
- kilka pieluszek tetrowych
- trzy komplety ubranek
- kocyk, becik
- ręcznik dla dziecka
- skarpetki
- czapeczki
- nawilżane chusteczki i krem pielęgnacyjny
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.