Marysińska, Górnicza, Admiralska, Harcerska, Szklana, Franciszkańska… a to dopiero początek długiej listu ulic, które do 2026 roku mają być już wyremontowane.
Bałuty: czternaście ulic do remontu
Remont ma głównie polegać na wymianie nawierzchni, dzięki czemu, będzie to nie tylko tańsze rozwiązanie, ale także mniej potrwają utrudnienia.
- Będą to nakładki. Nie musimy występować o pozwolenie, więc będziemy robić to na zasadzie wymiany nawierzchni, ale także budowy nowych chodników, to także zieleń uzupełniająca i wszystkie rzeczy związane z infrastrukturą towarzyszącą. Dlatego możemy się zobowiązać, że koniec 2026 roku to na pewno mniej więcej jest tym momentem, kiedy zdążymy to wszystko zrobić
- zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Bliżej Bałuckiego Rynku wyremontowane zostaną ulice Łagiewnicka, Zawiszy Czarnego oraz Organizacji „WiN”.
Dwa lata remontów ulic na Bałutach
Bliżej parku Staromiejskiego będą to ulice Wolborska i Franciszkańska; bliżej parku Helenów będzie to ulica Źródłowa, Sporna i Pankiewicza.
- Ostatnio mówiliśmy o dużych projektach inwestycyjnych, wyjazdach do autostrad i dróg szybkiego ruchu, czyli wylotówkach, natomiast nie zapominamy o małych, osiedlowych ulicach. Wyremontowaliśmy główne ciągi komunikacyjne na Bałutach. W ostatnich latach Inflancka i Zagajnikowa teraz kończymy Wojska Polskiego. To jest czas, aby wejść głębiej, więc te czternaście ulic, które w ciągu najbliższych dwóch lat wyremontujemy, to jest około 7 km. To będzie kompleksowy remont nawierzchni razem z infrastrukturą towarzyszącą, czyli z chodnikami.
- mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.
To będzie remont, a nie całkowita przebudowa – podkreśla magistrat.
- To nie jest duży koszt, dlatego też możemy takich remontów robić zdecydowanie więcej niż dużych olbrzymich inwestycji. Siedem kilometrów, czternaście ulic i około 20 milionów złotych - to jest nasz plan na Bałuty na najbliższe 2 lata
- dodaje dyrektor.
Która z wymienionych ulic będzie przeznaczona do remontu jako pierwsza?
- Na początek remont ulicy Boya-Żeleńskiego i zaznaczę, że nie będzie to z naszych środków, tylko mamy zabezpieczone środki wynikające z umowy za wadliwe wykonanie inwestycji
- ogłosiła Hanna Zdanowska.
Podczas konferencji prasowej spytaliśmy także prezydent Łodzi o problem z bezpiecznym dotarciem na przystanki w pobliżu skrzyżowania Wojska Polskiego/Sporna/Pankiewicza.
Kiedy ukończy się budowa chodników i dróg dla rowerów przy ul. Wojska Polskiego w Łodzi?
Przystanki tramwajowe działają tutaj od połowy marca, kursują także dwie linie tramwajowe tj. 1 i 6.Dotarcie do przystanków to jednak dla wielu mieszkańców spore wyzwanie. W wielu miejscach natrafimy na znaki „zakaz ruchu pieszych”, nie brakuje także hałd piachu zamiast równego chodnika. Prace trwają, do kiedy się zakończą?
Hanna Zdanowska podkreśla, że końcowym terminem ukończenia przebudowy Wojska Polskiego jest czerwiec 2024 r.
- Koniec czerwca - to jest termin oddania całej inwestycji z chodnikami, z drogami rowerowymi, z już ostateczną warstwą ścieralną asfaltu i przede wszystkim z małą infrastrukturą
- dodaje prezydent Łodzi.
Łącznie na przebudowę ulic na Bałutach ma zostać wydanych około 20 milionów złotych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.