Reklama

Reklama

5 milionów złotych na ratowanie zabytków województwa łódzkiego w 2021 roku. Jak ubiegać się o finansowanie renowacji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

5 milionów złotych na ratowanie zabytków województwa łódzkiego w 2021 roku. Jak ubiegać się o finansowanie renowacji?  - Zdjęcie główne

W roku 2020 z przeznaczonej puli sfinansowano m.in. remont Pałacu Edwarda Herbsta w Łodzi (fot. Wikipedia) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom znajdującym się w regionie łódzkim. W tym roku łączna pula środków do wykorzystania z budżetu województwa wynosi pięć milionów złotych.

Reklama

Kto może zgłosić się po środki na renowację zabytku z regionu łódzkiego?

W poniedziałek, 15 lutego Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę dotyczącą pierwszego konkursu na udzielenie dotacji na wykonanie w 2021 roku prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach.

O środki z tegorocznej puli może się ubiegać każdy, kto posiada zabytek wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

CZYTAJ TAKŻE : Mieszkańcy Łodzi zdecydowali, jak będzie wyglądał Łódzki Rower Publiczny

Jakie prace mogą zostać sfinansowane z pieniędzy Zarządu Województwa Łódzkiego?

Dotacje będą mogły być przeznaczone między innymi na prace: budowlane; remontowe; projektowe; wykonanie ekspertyz technicznych bądź konserwatorskich; przeprowadzenie badań konserwatorskich lub architektonicznych; opracowanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich. Maksymalna kwota o którą można będzie się ubiegać to 100 tysięcy złotych.

Jak podaje Zarząd Województwa Łódzkiego w zeszłym roku z puli środków dokonano modernizacji 83 podmiotów, m.in. Parafii św. Kazimierza Królewicza w Osjakowie, zespołu młyna wodnego w Ldzaniu-Talarze, Parafii św. Wojciecha w Krzepczowie czy Pałacu Edwarda Herbsta w Łodzi.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz wzór wniosku do pobrania dostępny jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: konkursy.

Wnioski o udzielenie dotacji można składać do 12 marca 2021 roku w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy