Reklama

Reklama

A w niedzielę muzyczna miłość w Altanie...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

A w niedzielę muzyczna miłość w Altanie... - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź MusicaLove popołudnie w ramach Letnich Koncertów w Altanie proponuje na niedzielę Akademia Muzyczna w Łodzi.

MusicaLove popołudnie

Dwoje młodych wokalistów wcieli się w najbliższą niedzielę w role Pięknej i Bestii, Bonnie i Clyde’a, Donny i Sama oraz wielu innych postaci ze świata musicalu. Wiktoria Boroś i Bartłomiej Dąbrowski to studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, którzy z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Jaszczaka zaprezentują duety i songi z musicali, takich jak „Mamma mia”, „Król Lew”, „My Fair Lady” czy „Nędznicy”. Tematem przewodnim utworów będzie, oczywiście, miłość. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników filmów muzycznych na „musicalove” popołudnie do Altany w Parku Źródliska I 18 sierpnia (niedziela). Początek wydarzenia o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.

Początek koncertu to wykonanie duetu „Shadowland” z musicalu „Król Lew”. Następnie Wiktoria Boroś i Bartłomiej Dąbrowski zaśpiewają wspólnie jeszcze kilka innych duetów. W rolach Donny i Sama wykonają utwór „SOS” grupy ABBA  z musicalu „Mamma mia”, po czym zaśpiewają, wcielając się w Guy’a i Dziewczynę utwór „Masz jeszcze czas” z musicalu „Once” (muz. Glen Hansard, Markéta Irglová). Na zakończenie koncertu usłyszymy fragment z musicalu „Bonnie&Clyde” Franka Wildhorna – „Ten świat zapamięta nas”. Ale to nie wszystko! Wokaliści, z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Jaszczaka, wykonają także numery solowe. Wiktoria Boroś zaśpiewa: „Sto sposobów by chłop nam zwiał” z musicalu „Wonderful Town” (muz. Leonard Bernstein), „Czekaj no Higińszczaku” z musicalu „My Fair Lady” (muz. Frederick Loewe) i „Out Here On My Own” z musicalu „Fame” (muz. Steve Margoshes). Bartłomiej Dąbrowski interpretować będzie: „Aż po zmierzch” z musicalu „Piękna i Bestia” (muz. Alan Menken), „Where's the Girl” z musicalu „Scarlet Pimpernel” (muz. Frank Wildhorn),  „Put On a Happy Face” z musicalu „Bye Bye Birdie” (muz. Charles Strouse) oraz „Gwiazdy” z musicalu „Nędznicy” (muz. Claude-Michel Schönberg).

 Wiktoria Boroś i Bartłomiej Dąbrowski są studentami specjalności musical w Akademii Muzycznej w Łodzi. Wiktoria Boroś swoje pierwsze sceniczne kroki stawiała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Wzięła udział w widowiskach takich jak „Toporem w serce” czy „Golem”, ale występowała również z Orkiestrą Symfoniczną SONUS i European Gospel Choir. Bartłomiej Dąbrowski rozpoczynał swoją artystyczną karierę w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, a obecnie kształci się wokalnie pod kierunkiem Briana Fentressa. Oboje, otrzymując pozytywne recenzje, zagrali w ubiegłym roku główne role w studenckim musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba?” (Żona i Józek). Czynnie uczestniczą też w licznych koncertach i spektaklach tematycznych organizowanych przez uczelnię. Pianista Krzysztof Jaszczak od początku swojej zawodowej drogi związany jest z muzyką teatralną. Rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Łodzi jeszcze podczas studiów, a w połowie lat 90. z Wojciechem Kępczyńskim – prekursorem musicalu w Polsce. Był także związany przez wiele lat z Teatrem ROMA, w którym występował w charakterze pianisty, jako asystent kierownika muzycznego oraz jako drugi dyrygent.

Organizatorzy „Letnich koncertów w Altanie”:

Zielona Łódź → www.facebook.com/Zielonalodz
Akademia Muzyczna w Łodzi → www.facebook.com/akademiamuzycznalodz

„Letnie Koncerty w Altanie” | program koncertu 18 sierpnia pt. „MusicaLove popołudnie”

-Shadowland z musicalu Król Lew (muz. Mark Mancina, Lebo M)
-Aż po zmierzch z musicalu Piękna i Bestia (muz. Alan Menken)
-SOS z musicalu Mamma Mia (muz. Björn Ulvaeus, Benny Andersson)
-Masz jeszcze czas z musicalu Once (muz. Glen Hansard, Markéta Irglová)
-Sto sposobów by chłop nam zwiał z musicalu Wonderful Town (muz. Leonard Bernstein)
-Put On a Happy Face z musicalu Bye Bye Birdie (muz. Charles Strouse)
-Out Here On My Own z musicalu Fame (muz. Steve Margoshes)
-Zbigniew Wodecki – Z tobą chce oglądać świat (sł. Jonasz Kofta)
-Where's the Girl z musicalu Scarlet Pimpernel (muz. Frank Wildhorn)
-Czekaj no Higińszczaku z musicalu My Fair Lady (muz. Frederick Loewe)
-Gwiazdy z musicalu Nędznicy (muz. Claude-Michel Schönberg)
-Ten świat zapamięta nas z musicalu Bonnie&Clyde (muz. Frank Wildhorn)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy