Reklama

Reklama

Alimenciarze z Łodzi. Mają w sumie blisko 300 milionów złotych długu! [statystyki]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Alimenciarze z Łodzi. Mają w sumie blisko 300 milionów złotych długu! [statystyki] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Liczba dłużników alimentacyjnych w Łodzi, czyli ojców i matek, którzy nie płacą na swoje dzieci, spada. Rośnie za to ich dług. Na koniec 2019 roku wynosił 282,5 mln zł. Przez rok wzrósł o 16 mln zł i na koniec 2020 roku wynosił niecałe 300 milionów zł.

Reklama

Ponad 3,1 tys. alimenciarzy mieszka w Łodzi

Jak wynika z danych Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi, w 2019 roku w Łodzi mieszkało blisko 3,6 tys. alimenciarzy. Na koniec 2020 roku było ich za to o 439 mniej.

!reklama!

Ich łączny dług jednak wzrósł:

  • 282,5 mln zł wynosił w 2019 r.
  • 298,6 mln zł w 2020 r.
Zadłużenie rekordzisty wynosi ponad 372 tys. zł (z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego wobec Skarbu Państwa).

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi podejmuje różne działania wobec dłużników alimentacyjnych. Jak informuje Katarzyna Ciepłucha-Malanowska, p.o. zastępcy dyrektora Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi, CŚS podejmuje różne działania wobec dłużników alimentacyjnych.

Pracownicy socjalni zaczynają od rozmówi z alimenciarzami, pytają o sytuację, przyczyny. Zobowiązują ponadto ich do zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy.

53 wnioski o zatrzymania prawa jazdy alimenciarzom z Łodzi

Bardziej dotkliwe to wniosek o zatrzymanie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu, czy skierowanie doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niealimentacji przez mieszkańca Łodzi.

Sąd lub prokuratura wydanie nierzadko listy gończe za takimi osobami. Ich zdjęcia zobaczycie w artykule poniżej.

zobacz także: Alimenciarze z Łodzi. Wydano za nimi listy gończe. Szuka ich policja [zdjęcia]
Inne działania CŚS w Łodzi wobec alimenciarzy to przekazanie informacji do komornika, biur informacji gospodarczej, np. KRD.

W 2020 roku skierowano 53 wnioski o zatrzymanie prawa jazdy alimenciarzom. W tym roku w styczniu i lutym było ich 6. W 2020 roku było też 261 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa, w tym roku (styczeń i luty) - 60.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy