Reklama

Reklama

Bat na piratów drogowych. W Łodzi pojawi się nowy odcinkowy pomiar prędkości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Bat na piratów drogowych. W Łodzi pojawi się nowy odcinkowy pomiar prędkości - Zdjęcie główne

Zdjęcie ilustracyjne | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Niewykluczone, że już wkrótce na ulicach Łodzi pojawi się odcinkowy pomiar prędkości. Główny Inspektorat Transportu Drogowego niedawno ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania.

Reklama

Pięć nowych odcinkowych pomiarów prędkości w Łódzkiem. Jeden z nich w Łodzi

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD planuje objąć kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości 39 lokalizacji, które zostały wytypowane na postawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowanej przez Instytut Transportu Samochodowego. 

Najwięcej, bo aż pięć odcinkowych pomiarów prędkości (opp), pojawi się na terenie województwa podkarpackiego i łódzkiego. Jeden z nich ma powstać w samej Łodzi.

Poniżej lista lokalizacji z województwa łódzkiego:

  • Pomorzany-Bociany w ciągu autostrady A1 (pow kutnowki, odcinek A1 od gminy Łanięta do gminy Strzelce)
  • Pabianice na odcinku Dobroń-Pabianice
  • Bychlew-Jadwin
  • miejsc. Mokra Prawa
  • Łódź na odcinku Chocianowice - Laskowice
 

Odcinkowe pomiary prędkości skuteczniejsze od fotoradarów?

Funkcjonalności urządzeń muszą zapewnić m.in. możliwość rejestracji naruszeń na co najmniej trzech pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się mierzony pojazd. 

- Systemy muszą wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia. Wyłoniony w przetargu wykonawca, od dnia podpisania umowy, będzie miał 70 tygodni na montaż urządzeń – informuje GITD.

Inspektorat dodaje, że zaletą odcinkowych pomiarów prędkości, ze względu na ich zasięg oddziaływania, jest możliwość wpłynięcia na zmianę zachowania kierowców i stosowania się przez kierujących do obowiązującego ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanego odcinka. Średnia prędkość pojazdów obliczana jest na podstawie pomiaru czasu przejazdu pomiędzy początkiem i końcem monitorowanej trasy. 

Urządzenia zaczną działać najpóźniej do końca 2023 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy