Batman i Spiderman wylali siódme poty podczas biegu sylwestrowego w Lesie Łagiewnickim w Łodzi [zdjęcia]

Wiadomości Łódź Już po raz 38. długodystansowcy przemierzali Las Łagiewnicki podczas biegu sylwestrowego. Batman i Spiderman wylali siódme poty.

Bieg sylwestrowy ma naprawdę długą tradycję. Już po raz 38. łodzianie i zgierzanie przemierzali Las Łagiewnicki w ostatni dzień roku.

O 10.30 z Łodzi-Arturówka z ulicy Skrzydlatej 75 ruszyli zawodnicy. W tym roku pobiegło ich ponad 700. Były 3 dystanse. Bieg główny: 10-kilometrowy, bieg młodzieżowy na 2km i bieg VIP, tylko na zaproszenie organizatora. W tym ostatnim wziął udział prezydent Zgierza - Przemysław Staniszewski.

Zwycięzcy biegu sylwestrowego w Lesie Łagiewnickim

W biegu głównym pierwsze miejsce zdobył: Sergiej Szewczenko, drugie: Tomasz Osmulski, trzecie: Patryk Stypułkowski. Wśród kobiet, jako pierwsza przekroczyła metę: Monika Kaczmarek, druga: Alina Boszczuk i jako trzecia: Anna Ławrenin.

W biegu dla Vip-ów pierwsze miejsce zdobył Piotr Kędzia, lekkoatleta i olimpijczyk, na drugim miejscu uplasował się Przemysław Staniszewski, przydent Zgierza, trzecie miejsce na podium należało do Michała Trzoski, dyrektora kancelarii Urzędu Marszałkowskiego.

W biegu młodzieżowym pierwsze trzy miejsca zdobyli: Radosław Babiarski, Antoni Trzeciak, Piotr Chojnacki. Wśród dziewcząt na podium stanęły: Antonina Bartczak, Antonina Kangelidis i Hanna Spiżewska.

Niektórzy z zawodników byli naprawdę zaprawieni w bojach. Jeden z biegaczy mówił po przekroczeniu mety, że pobił swoj życiowy rekord. Monika Kaczmarek, z kolei, bierze udział już nie pierwszy raz w tym wydarzeniu.

- Ja właściwie biegam od zawsze i przemierzam Las Łagiewnicki na co dzień - mówi zwycieżczyni.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych. A Wy byliście na tym wydarzeniu?