Reklama

Reklama

Będą duże zmiany dla podróżnych z Łodzi. Od niedzieli pociągi pojadą inaczej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Będą duże zmiany dla podróżnych z Łodzi. Od niedzieli pociągi pojadą inaczej - Zdjęcie główne

Od 12 marca zmiana rozkładu jazdy pociągów | foto Michał Pietrzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Autobus zamiast pociągu, budowa tuneli, a także inny dojazd do Warszawy. To tylko kilka zmian, które nadejdą już w tę niedzielę. Sprawdźcie co się zmieni w kursowaniu pociągów.

Reklama

Już w niedzielę, 12 marca, nastąpi pierwsza w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Również dla podróżnych Łodzi i okolic nastąpią ważne zmiany. Nie obędzie się też bez odczuwania skutków modernizacji stacji Warszawa Zachodnia i Kutno oraz budowania tuneli na odcinku Łódź Andrzejów-Koluszki.  

Zamiast pociągu pojedziemy autobusem  

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 12 marca do 10 czerwca 2023 r., a wiele pociągów zamieni się w autobusy. Pierwsza zastępcza komunikacja autobusowa pojawi się w relacji Zgierz – Łowicz, w okresie 12 marca - 5 maja. Autobusami pojedziemy także na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom, w okresie 5 maja do 10 czerwca.  

- Remont mostu kolejowego w Tomaszowie Mazowieckim spowoduje, że w terminie 5 maja – 10 czerwca zaplanowano zastępczą komunikację autobusową za pociągi ŁKA na odcinkach Tomaszów Mazowiecki – Opoczno oraz Tomaszów Mazowiecki – Drzewica. Składy dalekobieżne rel. Poznań – Kraków, Łódź – Kraków, Zakopane – Gdynia pojadą drogą okrężną przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Koniecpol

- informuje Rafał Wilgusiak z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.      

Okres ten nie będzie także łatwy dla podróżnych relacji Zduńska Wola – Sieradz. Niektóre pociągi, przez ruch jednotorowy, pojadą także jako autobusy.  

Będzie więcej połączeń  

Na zwiększenie liczby pociągów, od przyszłej korekty, mogą liczyć także mieszkańcy i przesiadający się w Zgierzu. Na odcinku Zgierz – Łowicz pojawią się dodatkowe połączenia, które będą skomunikowane z pociągami PKP Intercity. Problemów w podróżowaniu na odcinku Zgierz – Łódź Widzew przez Stoki nie będzie, a ułatwi to 48 uruchomionych, na tym odcinku, pociągów.

Dla podróżnych do stolicy Wielkopolski mamy dobrą wiadomość. Po wielu wnioskach podróżnych, pociąg przyśpieszony do Sieradza zmieni swoja godzinę odjazdu na 15:23. Pojawi się nowe, poranne połączenie, z Łodzi Fabrycznej do Skarżyska-Kamiennej, które ułatwi dojazd na godzinę 9. Na odcinku Łowicz Główny – Skierniewice przewidziane zostały trzy połączenie, rano, w południe i wieczorem.  

Tunele przed, pod i za Łodzią  

W dalszym ciągu podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami podczas budowy tuneli drogowych, w miejscu dawnych przejazdów kolejowych, w Bedoniu i Gałkówku.

- Na trasie Koluszki – Łódź Widzew dalej realizowana będzie budowa tuneli drogowych pod torami w Andrespolu i Gałkowie. Między Łodzią a Gałkówkiem pociągi nadal będą kursować po jednym torze. W porze nocnej wprowadzona zostanie przerwa technologiczna. W związku z tym skład PKP Intercity Soplica rel. Warszawa – Łódź na odcinku Koluszki – Łódź Widzew zostanie zastąpiony komunikacją zastępczą

- mówi Rafał Wilgusiak z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.  

Na kursowanie pociągów wpływ mają także modernizacji stacji.  

Modernizacja Kolejowego Węzła Warszawskiego  

Cały czas prowadzone są prace remontowe na trasie kolejowej E20, Warszawa – Poznań. W przebudowie znajdują się stacje Kutno i Warszawa Zachodnia. Szczególnie modernizacja tej drugiej stacji wpływa na przepustowość linii od strony zachodniej i wydłużony czas przejazdu pociągów w kierunku Łodzi.  

Przez cały czas obowiązuje honorowanie biletów ŁKA w pociągach PKP Intercity.  

- W wyniku przebudowy stacji Warszawa Zachodnia wprowadzono ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia, co powoduje ograniczenie przepustowości i zmiany godzin kursowania pociągów - informuje Joanna Osińska, rzecznika prasowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.  

Wiele pociągów, w tym ŁKA Sprinter, zmieni swoje warszawskie stacje docelowe i zatrzymają się ,zamiast na dworcu Centralnym, na dworcu Gdańskim lub Warszawie Głównej.  

- Na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście pasażerowie ŁKA SPRINTER będą mogli korzystać z przejazdów pociągami spółki PKP Intercity lub Kolei Mazowieckich, na podstawie wzajemnego honorowania biletów pomiędzy przewoźnikami

- dodaje Joanna Osińska, rzecznika prasowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.  

Warto sprawdzić rozkład jazdy przed każdą podróżą na stronach internetowych przewoźników, w aplikacji mobilnej i na dworcowych tablicach.  

 

     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy