Reklama

Reklama

Będą kolejne miejsca pracy w Łodzi. Ponad 130 osób znajdzie dobrze płatną posadę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Będą kolejne miejsca pracy w Łodzi. Ponad 130 osób znajdzie dobrze płatną posadę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Firma jest w trakcie przeprowadzki do kompleksu Brama Miasta, gdzie docelowo zajmie aż trzy piętra.

Reklama

Międzynarodowa firma GFT, dostarczająca oprogramowanie m.in. dla największych banków na świecie, która ma siedzibę w Łodzi oraz Poznaniu, Warszawie i Krakowie, w najbliższym czasie rozpocznie rekrutację na 135 nowych miejsc pracy dla specjalistów z branży IT.

!reklama!

GFT poszukuje specjalistów, którzy będą realizowali zadania o wysokim stopniu zaawansowania dla globalnych instytucji finansowych, a także dla sektora ubezpieczeń i przemysłu.

Obecnie GFT zatrudnia w Polsce ponad 850 ekspertów, z czego blisko 500 osób w naszym mieście.

Łódzki oddział jest główną siedzibą firmy w regionie. Firma jest w trakcie przeprowadzki do kompleksu Brama Miasta, gdzie docelowo zajmie aż trzy piętra. W pierwszej połowie roku do łódzkiego zespołu dołączyło prawie 60 osób, z których część przeszła zdalny onboarding.

Firma GFT otrzymała ostatnio grant Ministerstwa Rozwoju w wysokości 2,3 mln złotych. Uzyskany przez GFT grant pozwoli na nowe inwestycje w kwalifikacje organizacji i eksplorowanie technologii, które wkrótce mogą stać się kluczowe dla rozwoju innowacyjności i transformacji biznesowej klientów GFT.

Wojciech Mach, Managing Director GFT Poland podkreśla: - Łódź była, jest i będzie bardzo ważnym miejscem dla GFT. Przetrwaliśmy tu lockdown, który wpłynął na czasowe spowolnienie rozwoju biznesu, ale nasza struktura kliencka zapewnia stabilność nawet w tak trudnym dla wszystkich czasie. Utrzymaliśmy zespół w niezmienionym składzie i możemy wrócić do realizacji planów związanych z otrzymanym grantem. Będziemy dalej się rozwijać i zwiększać zatrudnienie w Łodzi i innych miastach. Jesteśmy dumni, że Ministerstwo Rozwoju bardzo wysoko oceniło nasz wniosek – otrzymaliśmy 95 punktów na 100. Oznacza to, że na poziomie kraju nasze projekty są postrzegane jako ważne i innowacyjne. - powiedział Wojciech Mach.

W tej chwili niemal wszyscy eksperci GFT pracują z domów. Firma zezwoliła na warunkowy powrót do biur tym pracownikom, którzy nie mają do tego odpowiednich warunków.  - Praca dla instytucji finansowych jest specyficzna, między innymi ze względu na szczególne wymogi bezpieczeństwa. Dlatego nasi klienci do czasu lockdownu wymagali pracy wyłącznie w biurach. Dziś, po analizie poprzednich kilku miesięcy i konsultacjach z partnerami biznesowymi zdecydowaliśmy, że nasz zespół będzie mógł pracować w pełni zdalnie, o ile pozwolą na to wymogi projektowe. Przez trzy miesiące wprowadziliśmy bardzo wiele usprawnień związanych między innymi z obiegiem dokumentów, czy zdalnym onboardingiem i rekrutacją. Nadal pracujemy nad strukturą, która pozwoli nam m.in. na utrzymanie bardzo cennej kultury naszej organizacji. Będzie to wymagało nie tylko usprawnień procesowych, ale też reorganizacji biur. Chcemy, żeby stały się w większym stopniu miejscem spotkań i wymiany wiedzydodaje Wojciech Mach.

GFT to międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań technologicznych dla biznesu, wspierających rozwój sektora finansowego, ubezpieczeń i przemysłu. Zespół światowej klasy specjalistów GFT łączy umiejętność pracy w regulowanych środowiskach z kompetencjami w obszarze chmury, sztucznej inteligencji czy Internetu Rzeczy.

Polski oddział GFT realizuje blisko 80 projektów dla prawie 30 klientów z całego świata. W Łodzi firma jest obecna od 2007 roku.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy