Reklama

Reklama

Będzie nowy woonerf w Łodzi!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będzie nowy woonerf w Łodzi!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tym roku rozpocznie się przebudowa ulicy Stefanowskiego na odcinku od ul. Potza do ul. Radwańskiej. Jest to efekt wniosku złożonego przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego. 

Reklama

Po ukończeniu prac ulica będzie miejskim podwórcem, ale będą z niej mogli korzystać wszyscy użytkownicy ruchu. Podczas przebudowy usunięte zostaną kolizje z uzbrojeniem podziemnym, ustawione zostanie nowe oświetlenie i pojawią się elementy małej architektury jak ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zakres prac obejmuje również skrzyżowania z ulicami Radwańską i Potza. Całości dopełnią drzewa i niska zieleń.

!reklama!

- Ulica po przebudowie ma być zieloną przestrzenią, przeszywającą tkankę miejską, łączącą ze sobą dwa kampusy Politechniki Łódzkiej oraz okoliczne tereny zielone, będąc strefą spokoju i wytchnienia od miejskiego zgiełku – powiedział Adam Owczarek, wnioskodawca projektu

Projekt zakłada wprowadzenie struktury modułowej. Multifunkcjonalne przestrzenie
w pasmach zieleni, rozgraniczające strefy piesze od pieszo-jezdnych. Wytyczone zostaną miejsca parkingowego i przestrzeń na ogródki gastronomiczne czy parklet.

- Projekt powinien być gotowy w drugiej połowie roku, aby na jesień ruszyć z przebudową. Obecnie trwa przygotowanie programu funkcjonalno – użytkowego. Przebudowa spotkała się również z zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców i prywatnych inwestorów, którzy zgłaszają uwagi i razem tworzą miejską przestrzeń – powiedziała Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy