Reklama

Reklama

Bez mierzenia temperatury, z dodatkowymi pracownikami. Do przedszkola powinniśmy już wejść bez kolejki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bez mierzenia temperatury, z dodatkowymi pracownikami. Do przedszkola powinniśmy już wejść bez kolejki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Bez mierzenia temperatury, z dodatkowymi pracownikami do pomocy i otwarciem szatni dla większej liczby dzieci z rodzicami, ale z zachowaniem dystansu społecznego - poranne wejścia do przedszkoli udało się usprawnić i kolejki zniknęły. Drugiego dnia nowego roku szkolnego w placówkach zjawiło się około 12 tys. z ponad 18 tys. zrekrutowanych maluchów.

Reklama

- Pierwszy dzień funkcjonowania przedszkoli w nowych warunkach pokazał, że bardzo ogólne wytyczne ministerstwa pozwalają co prawda dyrektorom na elastyczność, ale z drugiej strony są też przyczyną kolejek - powiedział Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ. - Jeszcze wczoraj na polecenie wiceprezydent Moskwy-Wodnickiej został zwołany sztab kryzysowy z udziałem dyrektorów przedszkoli i wspólnie udało się wypracować rekomendacje, które pomogą problemy rozwiązać.

 !reklama!

Małgorzata Moskwa-Wodnicka podkreśliła, że kolejki przed wejściami do przedszkoli pojawiały się w wielu miastach Polski, jeśli nie we wszystkich, a były wynikiem także konieczności odebrania od rodziców dokumentów m.in. pisemnych zgód na pomiar temperatury. Dodała, że udało się wypracować rozwiązania, które mogą znacznie usprawnić zarówno poranne wejścia do przedszkoli jak i popołudniowe odbieranie dzieci.

- Tam gdzie jest możliwość zostały otwarte dodatkowe wejścia do placówek, a do pomocy w odbieraniu dzieci od rodziców skierowani zostali dodatkowi pracownicy - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka. - Rodzice mają prawo wejść tylko do szatni, pomóc dziecku się rozebrać, a dalej maluch idzie z nauczycielem myć rączki i dołącza do swojej grupy. Pierwszego dnia do szatni wchodził jeden rodzic co też powodowało kolejki, teraz wchodzi kilkoro oczywiście zachowując dystans społeczny. Kolejna rekomendacja dotyczy mierzenia temperatury - teraz to rodzice przed wyjściem z domu rano mierzą dziecku temperaturę.

Wiceprezydent Łodzi zaapelowała do rodziców aby w miarę możliwości przyprowadzali dziecko do placówki wcześniej albo zgodnie z godzinami zajęć w poszczególnych oddziałach.

- Nie mamy dziś sygnałów o kolejkach co oznacza, że dyrektorzy wdrożyli nasze zalecenia - dodała wiceprezydent Moskwa-Wodnicka.

W Przedszkolu Miejskim nr 221 kolejek już nie było mimo, że jest w nim 85 maluchów. Ale zrezygnowano z mierzenia temperatury przed wejściem, a do szatni wpuszczano 5 lub 7 rodziców z dziećmi.

- Mam prośbę i apel do rodziców, aby odpowiedzialnie potraktowali kwestie bezpieczeństwa i codziennie rano oraz wieczorem mierzyli dzieciom temperaturę i przyprowadzali do nas zdrowe maluchy - mówiła Beata Lewandowska, dyrektor PM 221. - Ważne jest także i to, aby rodzice przyprowadzali dzieci w godzinach pracy oddziałów, więc proszę w miarę możliwości dopasować się do tych godzin.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy