Reklama

Reklama

Bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne w Łodzi. Sprawdź, gdzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne w Łodzi. Sprawdź, gdzie  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prawie 400 dorosłych łodzian będzie mogło skorzystać z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych w Miejskim Centrum Medycznym Górna. To efekt realizacji jednego z projektów Budżetu Obywatelskiego. 

Reklama

To dzięki łodzianom możliwe będzie uruchomienie w MCM Górna bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych dla dorosłych mieszkańców Łodzi. Projekt zakładający dofinansowanie zabiegów oraz zakup sprzętu uzyskał najwięcej głosów w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Teraz rusza jego realizacja, a zapisy do lekarza rehabilitanta, który wystawi skierowanie na zabiegi wystartowały już dzisiaj, 19 lutego.

!reklama!

O szczegółach projektu oraz możliwościach, jakie daj on łodzianom mówił podczas konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek.

- Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. Z czego 550 tys. przeznaczymy na ćwiczenia, konsultacje i zabiegi, zaś pozostałe 70 tys. zł na zakup niezbędnych urządzeń. Zabiegi będą wprawdzie wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7 należącej do MCM Górna, jednak zapisać się na nią może każdy łodzianin. Niezależnie od miejsca zamieszkania czy przynależności do lekarza pierwszego kontaktu. Jedynym ograniczeniem jest wiek – jest to program dedykowany osobom dorosłym, od 18 roku życia. Po raz pierwszy w tym roku wprowadzimy również zabiegi popołudniowe dla pacjentów pracujących – powiedział Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi

Zajęcia będą odbywały się w przychodni przy ul Felińskiego 7. Będzie mogło z nich skorzystać prawie 400 pacjentów. Dla każdego przewidziano 10 dni zabiegowych, podczas których codziennie pacjent będzie poddany 5 zabiegom. Aby skorzystać z zajęć, należy otrzymać skierowanie od lekarza rehabilitanta. Zapisy na wizytę ruszają już dziś (19 lutego) w godzinach pracy przychodni od godz. 7:15 do 19:00 przy ul. Tatrzańskiej 109 (parter - główna rejestracja) lub pod numerem telefonu 42 643 39 72 lub 42 643 57 44.

- Na konsultacje zapisywać się można w poradni przy ul. Tatrzańskiej 109. Same zabiegi będą zaś wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7. Przypomnę, że MCM Górna będzie realizowała ten projekt po raz trzeci. W 2018 r. przebadaliśmy 120 osób, zaś w 2019 r. – 150 osób – dodaje Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM Górna

Ponadto, w ramach projektu BO, kupione zostanie kilka sprzętów do rehabilitacji, m.in.:

  • rowerek do ćwiczeń
  • aparat do-masażu limfatycznego
  • osprzęt do kabiny UGUL
  • okulary ochronne do lasera
  • piłki, laski, dyski, kliny rehabilitacyjne
Pacjent, który zdecyduje się skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w MCM Górna może otrzymać skierowanie na zabiegi typu: masaż, ćwiczenia indywidualne z terapeutą, diatermia, elektroterapia, laseroterapia, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapia, lampa Solux.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy