Reklama

Reklama

Biedronka Łódź. Uczniowie łódzkiego technikum wyróżnieni. Mogą liczyć na praktyki w Biedronce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biedronka Łódź. Uczniowie łódzkiego technikum wyróżnieni. Mogą liczyć na praktyki w Biedronce - Zdjęcie główne

Biedronka Łódź. Uczniowie łódzkiego technikum wyróżnieni. Mogą liczyć na praktyki w Biedronce (fot. mat. prasowe Biedronki)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Biedronka Łódź. Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik logistyk od września będą poszerzać swoje kompetencje i umiejętności w centrach dystrybucyjnych sieci sklepów Biedronka. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy, która obejmuje wszystkie poziomy nauki w technikum o specjalności logistyk. 

Reklama

Biedronka Łódź. Praktyki dla techników logistyki w Biedronce

W ramach nowej współpracy uczniowie Technikum nr 3 w Łodzi mogą liczyć m.in. na wizyty studyjne w centrach dystrybucji sieci, podpatrywać praktyczne rozwiązania logistyczne, zdobywać unikalną wiedzę, a najlepsi być może zapewnią sobie pracę po ukończeniu szkoły.

- To kolejna już umowa o współpracy szkoły z pracodawcą, bardzo się cieszę, ponieważ to jest szansa dla uczniów a także firmy. Młodzież może poszerzyć wiedzę teoretyczną o praktykę a firma ma szansę „wychować” sobie pracowników - mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję firmie Biedronka za zainteresowanie naszym Technikum i zapraszam innych pracodawców do współpracy, nie ma dziś szkolnictwa zawodowego bez wsparcia przedsiębiorstw. 

Polecamy: Ranking Szkół LGBTQ+. Dwa łódzkie licea w pierwszej dziesiątce szkół z Polski!

Praktyki w Biedronce szansą dla przyszłych młodych logistyków

Marta Śliwińska, starszy manager ds. budowania wizerunku pracodawcy w Biedronce podkreśliła, że umową z Technikum nr 3 firma rozpoczyna dopiero współpracę ze szkołami zawodowymi. Dotąd wspierała uczelnie oraz organizacje pozarządowe. 

- Technikum numer 3 ma doskonałą opinię, dlatego zdecydowaliśmy się na tą umowę. Mam nadzieję, że już we wrześniu pierwsi uczniowie przyjadą do naszego centrum dystrybucji do Sieradza, aby podpatrywać praktyczne rozwiązania jakie stosujemy - komentuje Marta Śliwińska. - Dla nas ta współpraca ma duże znaczenie, chcemy wspierać młodzież wchodzącą dopiero na rynek pracy a jednocześnie pokazać, że Biedronka może być ciekawym pracodawcą.  

Łódzkie szkoły mają już podpisanych ponad 50 umów patronackich z pracodawcami z rynku lokalnego oraz ogólnopolskiego, 120 przedsiębiorstw organizuje dla uczniów zajęcia praktyczne, a praktyki zawodowe - ponad 700. Współpraca z konkretnymi firmami pozwala na otwieranie nowych kierunków kształcenia np. w zawodzie szkutnika, zegarmistrza, hodowcy koni czy pszczelarza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy