Reklama

Reklama

Biletowany wstęp do Parku Źródliska komplikuje sytuację tamtejszej kawiarni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Pietrzak

Biletowany wstęp do Parku Źródliska komplikuje sytuację tamtejszej kawiarni? - Zdjęcie główne

Jak nowe zasady obowiązujące w Parku Źródliska mogą wpłynąć na funkcjonowanie kawiarni Tubajka? | foto Michał Pietrzak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pomysł zorganizowania świetlnej atrakcji w Parku Źródliska I przypadł do gustu wielu łodzianom. Z falą krytyki mieszkańców spotkała się jednak decyzja magistratu o zamknięciu parku od godziny 17:00 i wstęp na jego teren wyłącznie za okazaniem biletu. Czy mieszkańcy niezainteresowani atrakcją wciąż będą odwiedzać kawiarnię Tubajka, wiedząc, że dodatkowo muszą wydać kilkadziesiąt złotych za bilet? A może atrakcja przyciągnie klientów do lokalu?

Reklama

Od 11 listopada wstęp do Parku Źródliska będzie biletowany 

Już w Święto Niepodległości łodzianie po raz pierwszy będą mieli szansę obejrzeć nową atrakcję w Parku Źródliska I. „Alicja w Parku Miliona Świateł” to barwna instalacja, której bohaterami są baśniowe stworzenia. Wiadomość o otwarciu świetlnej wystawy wywołała entuzjazm mieszkańców. Nastroje zmieniły się radykalnie, gdy okazało się, z jakimi ograniczeniami wiąże się atrakcja, również dla mieszkańców niezainteresowanych nią bezpośrednio. 

Od 11 listopada wstęp do Parku Źródliska I po godzinie 17:00 będą miały wyłącznie osoby, które zakupią bilet. Jego cena w zależności od dnia tygodnia i wieku wahać się będzie od 25 do 35 zł. Do godziny 16:00 park będzie ogólnodostępny, a od 17:00 płatny. Co z osobami, które po 16:00 zostaną w parku? O to samo przez jednego z mieszkańców został zapytany Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi, który temat Źródlisk poruszył w poście na swoim profilu facebookowym.  

„W godzinach 16-17 park będzie opróżniany” – napisał w odpowiedzi na to pytanie Marcin Hencz. 

Takie reguły wstępu do parku obowiązywać będą do roku 2024 w okresie od trzeciej soboty października do ostatniego dnia lutego. Nie mniejsze kontrowersje budzi wartość umowy na usługę, opiewającą na ponad 20 mln zł oraz fakt, że obsługująca atrakcję firma Multidekor, odpowiedzialna również za świąteczną iluminację na ul. Piotrkowskiej, była jedyną braną pod uwagę przez miasto. 

W praktyce oznacza to, że mieszkańcom Łodzi w radykalny sposób zostanie ograniczony dostęp do najstarszego i z pewnością jednego z najpiękniejszych łódzkich parków, traktowanego przez wielu jako lokalne dobro. W internetowych dyskusjach wiele osób podkreślało, że park służył im jako skrót w drodze do pracy czy na przystanek autobusowy, że w parku uprawiali jogging czy wybierali się tam na spacery. 

Jak biletowany wstęp do Źródlisk wpłynie na sytuację kawiarni Tubajka?

O kultowej łódzkiej kawiarni pisaliśmy 3 lutego 2021, gdy Tubajka znalazła się w dramatycznej sytuacji finansowej spowodowany lockdownem lokali gastronomicznych. Założona w 2014 roku kawiarnia przez lata cieszy się popularnością wśród łodzian i turystów odwiedzających jeden z najpiękniejszych parków w Łodzi. Wtedy, dzięki wytrwałości właścicieli kawiarni, wsparciu mieszkańców i zbiórce pieniędzy, lokal udało się uratować. 

Nowa świetlna atrakcja w Parku Źródliska I oraz obowiązkowy biletowany wstęp na jego teren bezpośrednio dotyczą możliwości korzystania z lokalu. Bez biletu do parku nie napijemy się kawy w Tubajce. 

- Trudno powiedzieć jak będzie. Z jednej strony trochę niepokoi nas fakt, że park będzie zamknięty dla wszystkich i wejście będzie biletowane od godz. 17:00 , z drugiej strony staramy się widzieć w tym pewną szansę. Liczymy na to, że atrakcja przyciągnie dodatkowych gości -  tłumaczy Jakub Kobyliński, manager kawiarni. 

O nowych zasadach korzystania z parku Urząd Miasta Łodzi poinformował lokal około dwa miesiące temu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy