Co zrobić tuż po stwierdzeniu szkody?
Niewiele osób wie, jak dokładnie należy postąpić w przypadku zalania mieszkania. Pierwszą czynnością do wykonania jest wbrew pozorom zachowanie spokoju.!reklama!
Osoby ubezpieczone, które mają do czynienia z zalaniem mieszkania bez względu na to czy są poszkodowanymi czy sprawcami, pod wpływem silnych emocji nie są w stanie dopełnić wszystkich formalności, wydłużając tym samym czas likwidacji szkody przez ubezpieczyciela już od momentu jej zgłoszenia.
Następnie warto skontaktować się z sąsiadem, u którego również mogło dojść do zalania bądź ze spółdzielnią mieszkaniową i ewentualnie zabezpieczyć lokal przed powiększeniem rozmiarów szkody. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji, aby ubezpieczenie mieszkania zgłoszenie szkody pokryło w pełni. W tym celu należy ustalić:
- godzinę zdarzenia,
- numer posiadanej polisy mieszkaniowej,
- okoliczności powstania szkody,
- szacunkową kwotę strat,
- dane osobowe poszkodowanych lub sprawców,
- dane osobowe świadków zdarzenia,
- zakres działań przybyłych na miejsce służb (jeśli doszło do poważnego wycieku wody).
Na rynku jest spory wybór polis ubezpieczeniowych. Najtańsze opcje ubezpieczenia mieszkania są dostępne już poniżej 100 złotych rocznie. W zależności od opcji może nas kosztować także 1000 złotych na rok. W internecie pomocą służą tak zwane "porównywarki", które pomogą nam wybrać optymalne ubezpieczenie mieszkania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.