Reklama

Reklama

Byleś ostatnio w szpitalu? Ankieterzy NFZ zadzwonią i zapytają, jak minął Ci pobyt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Byleś ostatnio w szpitalu? Ankieterzy NFZ zadzwonią i zapytają, jak minął Ci pobyt  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 2 marca osoby, które niedawno przebywały w szpitalu mogą spodziewać się nietypowej rozmowy telefonicznej. Na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia ankieterzy będą pytać o ocenę pobytu w szpitalu. Na początek będą odpytywani pacjenci po zabiegach endoprotezoplastyki i usunięcia zaćmy. Wyniki ankiety będą upublicznione. 

Reklama

Badanie jest pilotażem i ma na celu wyodrębnienie tych obszarów działania szpitali, które są najsłabiej oceniane. Ma to pozwolić na opracowanie odpowiednich zaleceń dotyczących podniesienia poziomu usług świadczonych przez polską służbę zdrowia. Z uwagi na fakt, że badanie ma charakter pilotażowy, ankietą nie zostaną objęci wszyscy pacjenci, którzy leczą się w szpitalach, lecz jedynie wybrane osoby. Udział w badaniu jest dobrowolny.

Rozmowa potrwa kilka minut. W tym czasie padnie 9 pytań dotyczących konkretnych obszarów:

  • Czy zespół medyczny był zaangażowany w uśmierzanie bólu?
  • Jaka była jakość wyżywienia?
  • Czy komunikacja była zrozumiała?
  • Czy zespół medyczny zrozumiale informował o ryzyku związanym z lekami?
  • Czy zespół medyczny zapewnił wsparcie emocjonalne?
  • Czy bezpośrednie otoczenie było czyste?
  • Czy w nocy była cisza?
  • Czy zespół medyczny włączał pacjenta w decyzję o leczeniu?
  • Jakie jest prawdopodobieństwo polecenia szpitala?
Każdy z obszarów można ocenić w skali od 0 do 10.

Jednocześnie NFZ przypomina o tym, aby być czujnym i nie dać się nabrać na oszustów, którzy mogą próbować wyłudzić dane osobowe. Jak czytamy w komunikacie przesłanym do mediów:

W czasie rozmowy z ankieterem NIE PODAWAJ żadnych informacji o sobie (zwłaszcza danych osobowych, czy np. informacji o badaniach, z których korzystałaś/eś). To ważne dla Twojego bezpieczeństwa. Ankieterzy zadadzą tylko dziewięć wymienionych wyżej pytań. Nie potrzebują Twoich danych i nie będą Cię o nie prosić.

Zachowując ostrożność możemy nie dać oszustom sposobności do wykradzenia naszych danych. Urzędnicy NFZ przypominają, że badanie jest anonimowe. Ankieterzy znają tylko: numer telefonu pacjenta, jego płeć, placówkę, w której pacjent się leczył oraz datę skreślenia z harmonogramu przyjęć, prowadzonego przez placówkę. Pod żadnym pozorem nie badani nie powinni podawać swoich danych osobowych, przede wszystkim imienia i nazwiska oraz numeru PESEL. Ankieterzy nie mogą o te dane pytać.

!reklama!

Pracownicy NFZ apelują o pozytywny odbiór telefonicznej ankiety.

Ankietujemy w imieniu i na rzecz pacjentów. Wspólnie z placówkami medycznymi chcemy dbać o Twoje zdrowie. Robimy to m.in. przez monitorowanie jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej oraz przez efektywne gospodarowanie środkami publicznymi. Dlatego tak ważna jest dla nas Twoja opinia na temat warunków udzielania świadczeń w placówkach leczniczych. Nasza ankieta ma na celu poznanie tej opinii i znalezienie obszarów, które wymagają poprawy.

Źródło: mat. Prasowe NFZ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy