Reklama

Reklama

Cena wody w Łodzi. Czy czekają nas ogromne podwyżki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Cena wody w Łodzi. Czy czekają nas ogromne podwyżki?  - Zdjęcie główne

Cena wody w Łodzi. Czy czekają nas ogromne podwyżki? Przekonamy się już niebawem (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Cena wody w Łodzi. Wciąż nie wiadomo, ile łodzianie będą w najbliższych miesiącach płacić za wodę. Wszystko może się wyjaśnić pod koniec lipca. Pewne jest jedno - mieszkańcy Łodzi przed podwyżkami za wodę i ścieki nie uciekną.

Reklama

Cena wody w Łodzi. Spór o cenę wody w Łodzi

Przypomnijmy. W maju 2021 roku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu odrzucił projekt nowej taryfy opłat za wodę i ścieki złożony przez ZWiK, który zakładał podwyżki: do 9,76 zł w pierwszym roku, 10,7 zł w drugim roku i 11,72 zł w trzecim roku. 

!reklama!

Przy obecnej stawce 8,83 zł za metr sześcienny wodościeku, podwyżka w ciągu 3 lat byłaby dość znacząca, bo sięgnęłaby blisko 40%.

Właśnie zbyt szybki wzrost cen sprawił, że Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu zaopiniował projekt negatywnie.

- Wśród argumentów, które przesądziły o takiej decyzji należy przede wszystkim wymienić przesadny wzrost cen opłat w ciągu trzech lat (o 23 -27 proc. w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków i o 40 proc. w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę) - wyjaśnia Jarosław Władczyk, rzecznik prasowy Wód Polskich.

Polecamy: Gdzie w Łodzi można napić się wody wprost ze zdroju? Sprawdźcie nowy szlak rowerowy „Trzech Studni Głębinowych i Trzech Rzek”

Cena wody w Łodzi. Będzie drożej? Rozstrzygnięcie pod koniec lipca

Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, zgodnie z przysługującym mu prawem, odwołał się od tej decyzji do Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Na tę chwilę, zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzanie ścieków, obowiązuje dotychczasowa taryfa, a więc podwyżek za wodę na razie nie wprowadzono. Niebawem może to jednak ulec zmianie.

O tym, kiedy i ewentualnie jaka nowa taryfa wejdzie w życie przekonamy się pod koniec lipca. 27 lipca 2021 roku wyznaczono nowy termin rozpatrzenia odwołania ZWIK Sp. z o.o. od decyzji Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej PGW Wody Polskie w Poznaniu „w sprawie odmowy zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na lata 2021 – 2024”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy