Reklama

Reklama

Ci łodzianie zostali skazani za pedofilię. Część z nich wyszła już na wolność

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się kilka tysięcy nazwisk przestępców na tle seksualnym. Część z tych osób urodziła się w Łodzi i Zgierzu. Poznaj ich twarze.

Reklama

Pedofile z Łodzi i ze Zgierza. Sprawdź, czy przebywają na wolności 

Dane pedofilii dostępne są od 2018 roku w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Jak tłumaczył wówczas, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, prawo do ochrony dzieci są stawiane ponad anonimowość przestępców.

Państwo ma obowiązek chronić dziecko, a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem.

W części ogólnodostępnej znajdują się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. W rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Ministerstwo sprawiedliwości zaznacza, że muszą one, pod groźbą kary aresztu, zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a ta na bieżąco powinna aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

W naszej galerii znajdziecie mieszkańców Łodzi i Zgierza, którzy zostali skazani za przestępstwa na tle seksualnym. Wśród nich jest również kobieta. Część z tych osób została skazana za gwałt na osobie poniżej 15 roku życia, innym udowodniono działanie ze szczególnym okrucieństwem. Niektórzy działali w recydywie. 

Część przedstawionych przez nas osób przebywa w więzieniu, również za inne przewinienia, część zamieszkała z dala od miejsca, inni wciąż przebywają w naszej okolicy. Są i przestępcy, których adres wciąż ustala policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy