Reklama

Reklama

Cięcia w budżecie Łodzi? Niekoniecznie. Miasto dalej inwestuje w łódzkie drogi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Cięcia w budżecie Łodzi? Niekoniecznie. Miasto dalej inwestuje w łódzkie drogi - Zdjęcie główne

Cięcia w budżecie Łodzi? Niekoniecznie. Miasto dalej inwestuje w łódzkie drogi (fot. UMŁ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze Łodzi nie chcą pozwolić, by pandemia koronawirusa zatrzymała rozwój miasta. Dlatego, mimo finansowych problemów, nie zrezygnują z kilku bardzo ważnych inwestycji infrastrukturalnych.

Reklama

Jak już informowaliśmy TUTAJ, Hanna Zdanowska, podczas ogłaszania budżetu Łodzi na rok 2021, wskazała na inwestycje, które będą kontynuowane w przyszłym roku. 

!reklama!

Co ciekawe, magistrat planuje na nie wydać 1,07 mld zł, czyli jeszcze więcej niż w tym roku (1,06 mld zł). Jak przypomina „Express Ilustrowany”, w ostatnich 7 latach wydatki na inwestycje wyższe niż te zaplanowane na 2021 rok były wyższe tylko w 2015 r. – 1,1 mld zł.

W większości będą to duże inwestycje drogowe. Prezydent Łodzi musiała mocno ograniczyć swój flagowy projekt, jakim jest Plan Dla Osiedli, którego kosztem mają zostać zrealizowane zdecydowanie większe i bardziej kosztowne projekty. 

Łódź nie może sobie pozwolić na przestój z kilku względów. Przede wszystkim, Miasto pozyskało środki z Unii Europejskiej, które musi rozliczyć do końca 2023 roku. Jakiekolwiek opóźnienia skutkowałyby cofnięciem dotacji.

Wielka inwestycyjna ofensywa 

Łódź w ostatnim czasie kojarzona jest przede wszystkim z remontami i tak pozostanie także w 2021 roku. Liczba inwestycji, które władze naszego miasta planują realizować w najbliższych miesiącach może przyprawić o zawrót głowy.

Zaczynając od największych inwestycji, takich jak budowa III etapu Trasy Górnej i dalszy ciag rewitalizacji centrum Łodzi (przebudowa ulic Ogrodowej i Północnej) oraz przebudowa ulicy Wojska Polskiego, przez ważny dla komunikacji tramwajowej remont ulicy Legionowej, Cmentarnej i Ogrodowej, a kończąc na przebudowach wiaduktów i nowych drogach rowerowych w okolicy nowych wiaduktów na al. Śmigłego-Rydza, przy ul. Zbiorczej.

Do tego dojdą kolejne etapy „Tramwaju dla Łodzi”, zakładające przebudowę al. Śmigłego-Rydza od ul. Przybyszewskiego do Śląskiej (wraz z krańcówką tramwajową) i ul. Przybyszewskiego od ul. Kilińskiego do alei. W planach są także: budowa torowiska w ul. Broniewskiego od al. Śmigłego-Rydza do skrzyżowania ul. Rzgowskiej i Paderewskiego i  przebudowa krańcówki przy dworcu Łódź Chojny.

Łódź będzie się dalej zmieniała na naszych oczach. Oby wielkie zapowiedzi władz naszego miasta się ziściły, bo plany są naprawdę mocarne.

źródło: Express Ilustrowany, Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy