Postanowienie o upadłości Fabryki Biznesu ogłoszono 1 kwietnia. Każdy z wierzycieli może zgłaszać wierzytelności w terminie 30 dni od daty ukazania się ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, czyli od 8 kwietnia br.
!reklama!
Zarząd Fabryki Biznesu znalazł jednak wyjście z tej sytuacji i złoży zażalenie na to postanowienie.
- Zarząd Fabryki Biznesu, właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, informuje, że w związku z pozyskaniem inwestora zewnętrznego, po otrzymaniu uzasadnienia postanowienia sądu z dnia 1 kwietnia 2020 r. o ogłoszeniu upadłości spółki złoży zażalenie na to postanowienie i będzie wnosiła o zmianę upadłości likwidacyjnej na opcję pre-pack. W ocenie Zarządu, sprzedaż spółki nowemu inwestorowi stworzy szansę dalszego rozwoju Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, skutecznego konkurowania na lokalnym rynku, a także szybszego uregulowania zaległych zobowiązań – informuje w komunikacie prasowym CH-R Sukcesja.
Sytuacja ekonomiczna Sukcesji była trudna już od samego początku, m.in. z uwagi na blisko 6.000 rozmaitych usterek i wad budowlanych, które wychodziły na jaw dopiero po otwarciu centrum handlowego. Spółka została obciążona wielomilionowymi kosztami ich usuwania. Liczne awarie dodatkowo wpłynęły na pogorszenie poziomu komercjalizacji.
- Nie bez wpływu było też m.in. zamknięcie supermarketu Piotr i Paweł na skutek kłopotów sieci.
22 lutego 2019 r., na wniosek Fabryki Biznesu, zostało otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, które miało na celu zawarcie porozumienia z instytucjami finansującymi w sprawie warunków spłaty długoterminowych zobowiązań. W tym czasie spółka aktywnie poszukiwała partnera biznesowego, na bieżąco regulowała zobowiązania, a dzięki pozyskaniu kolejnych najemców wzbogaciła ofertę handlową, usługową i gastronomiczną Sukcesji. 31 października 2019 postępowanie zostało jednak umorzone, ponieważ nie doszło do konsensusu z konsorcjum banków – zaznacza Biuro Prasowe Sukcesji.
Na upadłość właściciela Sukcesji złożyła się także pandemia koronawirusa. Zarząd Fabryki Biznesu zaznacza, że tarcza antykryzysowa nie objęła centrów handlowych żadnym programem osłonowym.
- Poprzez wygaszenie umów z najemcami – przerzuciła na nich wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem obiektów, pozbawiając jednocześnie jakichkolwiek przychodów. Oczywiście, Zarząd spółki deklaruje pełną współpracę z powołanym przez sąd syndykiem – czytamy w komunikacie prasowym Sukcesji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.