Reklama

Reklama

Co zmienia w działalności gospodarczej założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Ekspert odpowiada [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co zmienia w działalności gospodarczej założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Ekspert odpowiada [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub jak przekształcić w nią jednoosobową działalność gospodarczą? Czy lepiej uczynić to osobiście u notariusza, czy może zdalnie przez internet? Rzeczowo i ciekawie odpowiada ekspert Wioleta Rogut. 

Reklama

We wtorek 26 listopada w Co:Spot Zachodnia 70 odbyło się spotkanie z adwokat Wioletą Rogut, specjalistką w obszarze prawa korporacyjnego. Tematem przewodnim była spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz możliwość przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w tę odmianę spółki prawa handlowego. Podczas spotkania uczestnicy, oprócz wysłuchania rzeczowej prelekcji, mieli nieograniczoną możliwość zadawania pytań na nurtujące ich tematy. Największym zainteresowaniem – sądząc po ilości i treści zadawanych pytań – cieszyło się zagadnienie ograniczonej odpowiedzialności właścicieli spółki, czyli ich bezpieczeństwa wobec różnych ryzyk cywilnych i korporacyjnych. 

Temat przewodni potraktowano przekrojowo, można było zatem dowiedzieć się także, jak założyć spółkę w sposób „tradycyjny”, bądź elektronicznie, czym jest reprezentacja spółki, jakie są koszty prowadzenia działalności w formie spółki z o.o., oraz wreszcie, jak zlikwidować spółkę.

Prelekcja prowadzona była w sposób jasny, ciekawy i z nieukrywaną pasją dla poruszanych zagadnień, a klarowne zestawienie i porównanie dwóch form działalności, czyli jednoosobowej działalności gospodarczej ze spółką z o.o., pozwoliło uczestnikom lepiej zrozumieć i utrwalić sobie niuanse nieco hermetycznego – dla nieprawników – języka prawniczego.

Spotkanie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką oraz według zapowiedzi organizatorów nie było ostatnią okazją do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu styku prawa i biznesu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy