Reklama

Reklama

Czy dojdzie do połączenia łódzkich domów kultury? Miasto zaskarży do sądu decyzję wojewody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy dojdzie do połączenia łódzkich domów kultury? Miasto zaskarży do sądu decyzję wojewody  - Zdjęcie główne

Władze Łodzi zaskarżą decyzję wojewody dotyczącą łączenia łódzkich domów kultury. Sprawa trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze Łodzi zapowiadają, że zaskarżą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiego, stwierdzające nieważność uchwały Rady Miejskiej w sprawie połączenia domów kultury. To kolejny rozdział sagi dotyczącej połączenia domów kultury w Miejską Strefę Kultury.

Reklama

Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody kwestionujące uchwałę w sprawie łączenia domów kultury i powołania Miejskiej Strefy Kultury zostanie skierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

!reklama!

Jak zapowiada wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnica, równolegle będą trwały prace nad korektą uchwały powołującej MSK. Miasto nie zamierza bowiem rezygnować z tego pomysłu.

Wojewoda łódzki stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie połączenia ośrodków kultury

Tobiasz Bocheński wydał rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwały Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie połączenia ośrodków kultury, ponieważ, jego zdaniem, Rada Miejska w Łodzi rażąco naruszyła prawo.

- Wskazana uchwała posiadała braki formalne dotyczące: wadliwego wprowadzania w życie zapisów rangi ustawowej, błędów w trybie powoływania dyrektora rzeczonej instytucji kultury oraz nieprecyzyjne zapisanie źródeł finansowania - tłumaczy Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody łódzkiego.

Władze Łodzi zaskarżą decyzję wojewody dotyczącą łączenia łódzkich domów kultury. Sprawa trafi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W odpowiedzi, władze Łodzi postanowiły zaskarżyć decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Naszym zdaniem wszystko jest zgodne z prawem, a wojewoda nie ma racji. Ważne jest także i to, że Tobiasz Bocheński nie zakwestionował sposobu łączenia domów kultury, czyli całej procedury, a wskazał tylko na uchybienia w statucie. Sąd zdecyduje, czy uchwała powinna być zaskarżona w całości czy częściowo. Jeśli chodzi o skierowanie sprawy do sądu, to nie stoi to w kolizji z dalszymi pracami nad procedurą łączenia domów kultury  - wyjaśnia Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Mimo że zaniepokojonych głosów względem planu połączenia pięciu łódzkich domów kultury nie brakuje, miasto nie zamierza rezygnować z tego pomysłu.

Jak zapowiada Małgorzata Moska-Wodnicka, już w marcu przedstawiony zostanie szczegółowy harmonogram działań, mających doprowadzić do powstania Miejskiej Strefy Kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy