Reklama

Reklama

Czy łódzkie przystanki i parkometry są dezynfekowane?

Opublikowano: ndz, 5 kwi 2020 12:25
Autor:

Czy łódzkie przystanki i parkometry są dezynfekowane? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W dobie koronawirusa niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niestety nawet to nie uchroni nas przed zakażeniem, jeśli publiczne miejsca, z których korzystamy nie będą dezynfekowane. Czy w Łodzi zatem można w miarę bezpiecznie funkcjonować?

Wielu łodzian skorzystało z możliwości pracy zdalnej i na co dzień pozostaje w domach, ale część musi dojeżdżać do pracy, często korzystając z komunikacji miejskiej. Jeśli natomiast ktoś zdecyduje się na podróż samochodem, to musi skorzystać z parkometrów, bowiem w Łodzi wciąż obowiązuje obowiązek wnoszenia opłat parkingowych.

!reklama!

Zapytania o działania miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta wystosował radny Bartłomiej Dyba-Bojarski, który pod koniec marca skierował na ręce prezydent Hanny Zdanowskiej interpelacje. 

Radny Rady Miejskiej w Łodzi wniósł o informacje dotyczące dezynfekcji m.in. paneli służących do wnoszenia opłat parkingowych, przejść podziemnych, wind dla osób niepełnosprawnych oraz przystanków komunikacji miejskiej. 

Jednocześnie, w przypadku braku takich działań do tej pory, Bartłomiej Dyba-Bojarski wniósł o pilne wprowadzenie obowiązku dezynfekcji wspomnianych miejsc, a, w przypadku braku możliwości bezpiecznego korzystania z parkomatów przez parkujących, zawieszenie pobierania opłat od parkujących.

W chwili obecnej radny Dyba-Bojarski czeka na odpowiedź ze strony Urzędu Miasta Łodzi. Przypominamy, że UMŁ na odpowiedź ma 14 dni od dnia otrzymania pisma, a zatem powinniśmy ją poznać do końca przyszłego tygodnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.