Reklama

Reklama

Czy w najbliższych tygodniach czeka nas zaostrzeniem reżimu sanitarnego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy w najbliższych tygodniach czeka nas zaostrzeniem reżimu sanitarnego?  - Zdjęcie główne

Czy w najbliższych tygodniach czeka nas zaostrzeniem reżimu sanitarnego? (fot. domena publiczna)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Według informacji Gazety Wrocławskiej w ciągu 1-2 tygodni będziemy mieć do czynienia z przywróceniem niektórych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. W Ministerstwie Zdrowia trwają właśnie intensywne prace nad nowymi wytycznymi.

Reklama

Działania są związane z rekordowymi statystykami nowych zakażeń w całej Polsce. Jedne z pierwszych zmian mają dotyczyć przywrócenia 14-dniowego okresu kwarantanny dla osób wracających do kraju. Decyzja wiązałaby się z intensyfikacją kontroli na przejściach granicznych.

!reklama!

W planach jest również zwiększenie kontroli względem noszenia maseczek – np. w sklepach czy komunikacji miejskiej. To policjanci mają zając się egzekwowaniem tej zasady, a w przypadku nieprzestrzegania jej grozić będzie mandat.

Rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz nie wyklucza scenariusza ponownego ograniczenia liczby klientów jednocześnie robiących zakupy w supermarketach. Na ten moment nie potwierdzono jednak, czy takie obostrzenie obowiązywałoby na terenie całej Polski, czy może tylko w wybranych regionach.

Mówi się o wprowadzeniu nowych przepisów obowiązujących organizatorów wesel i podobnych uroczystości. Planuje się wprowadzić ograniczenia osobowe maksymalnie do 50 osób oraz konieczność rejestracji imprezy.

Źródło: gazetawrocławska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy