Reklama

Reklama

Czym zaskoczy nas Szwalnia Wspólna w grudniu? Znamy nowy program wydarzeń!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czym zaskoczy nas Szwalnia Wspólna w grudniu? Znamy nowy program wydarzeń!  - Zdjęcie główne

Czym zaskoczy nas Szwalnia Wspólna w grudniu? Znamy nowy program wydarzeń! (fot. fb Teatr Szwalnia) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W reakcji na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną Szwalnia Wspólna postanowiła zmodyfikować harmonogram grudniowych wydarzeń, a niekiedy zmienić ich formułę i datę prezentacji. Jak wygląda zmieniony repertuar?

Reklama

Spektakle „Matka Joanna" oraz  „Wieczór Tischnerowski" zostaną pokazane w formie dokumentalnej rekonstrukcji. To jednak nie wszystko.

!reklama!

Zamiast spektaklu „Exit przez polski sklep" widzowie zobaczą spektakl „Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu " Teatru Kana.

Organizatorzy mają nadzieję, że przygotowane wydarzenia online będą ciekawą propozycją i więcej niż namiastką wspólnego bycia w Szwalni. Poniżej szczegółowy harmonogram spektakli i koncertów.

4.12 godz. 19:00 –  ,,Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu" reż. Krzysztof Popiołek  - na podstawie ,,Czarnobylskiej modlitwy. Kroniki przyszłości" Swiatłany Aleksijewicz.
realizacja: Teatr Kana

5.12 godz. 19:00 – Koncert pieśni adwentowych niezmiernie wyraźnych, z tradycji wiejskiej, miejskiej i klasztornej, począwszy od wieku XV po dziś dzień – zagrają Witek Broda – skrzypek, założyciel Kapeli Brodów i Beata Oleszek – śpiewaczka tradycyjna z Kocudzy, od 25 lat śpiewa w zespole Jarzębina.

13.12 godz. 19:00 – pokaz wielotygodniowej pracy warsztatowej 

Co dzieje się ze światem, jeśli zapomnimy o miłości do siebie nawzajem, jeśli pozwolimy, żeby rządził nami strach, jeśli odrzucamy inność, jeśli gonimy za tym, co nie jest  ważne?  - na te pytania próbują odpowiedzieć najmłodsi uczestnicy warsztatów teatralnych. Spektakl inspirowany twórczością Amosa Oza. Prowadzenie grupy: Ewa Łukasiewicz.

18.12 godz. 19:00 – rekonstrukcja spektaklu „ Wieczór Tischnerowski”

19.12 godz. 19:00 – rekonstrukcja spektaklu „Matka Joanna”

Rekonstrukcje spektakli Teatru Szwalnia utkane będą z ich fragmentów oraz wywiadów z twórcami, pokazane zostaną nie tyle wydarzenia na scenie, ale puls wewnętrzny i zaplecze realizacyjne przedstawień.

20.11 godz. 19:00 – pokaz pracy warsztatowej

TRANSFER ZWROTNY – efekt wielotygodniowego warsztatu prowadzonego dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym z zakresu różnych praktyk twórczych ( video – art, śpiew,  improwizacje aktorskie). Prowadzenie: Joanna Gogulska, Marcin Brzozowski, Wacław Mikłaszewski, Łukasz z Bałut.

Projekt finansowany ze środków wydziału kultury Urzędu Miasta Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy